KPSS ile 102 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı için Başvurular Devam Ediyor

17 Mayıs 2021 tarihinde Resmi gazete ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın resmi sayfasından yayımlanan 102 sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvurular devam ediyor.

KPSS ile 102 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı için Başvurular Devam Ediyor

17 Mayıs 2021 tarihinde Resmi gazete ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın resmi sayfasından yayımlanan 102 sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvurular devam ediyor.

26 Mayıs 2021 Çarşamba 10:52
KPSS ile 102 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı için Başvurular Devam Ediyor

İlgili resmi duyuruda başvuruların 17 Mayıs tarihinden itibaren 15 gün boyunca alınacağı kaydedilmişti.

102 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMINDA HANGİ UNVANLAR İÇİN KONTENJAN AYRILDI?

Gaziantep Üniversitesi'ne 102 personel alımında hemşire, sağlık teknikeri, röntgen teknisyeni , diğer sağlık personeli ve fizyoterapist unvanları için kontenjan ayrıldı.

Hemşire, Sağlık teknikeri, Röntgen Teknisyeni , Diğer Sağlık Personeli ve Fizyoterapist Alımı Özel Şartlarına Dikkat

Başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi gerekiyor.  

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular , Üniversitenin personel dairesine şahsen yapılacak. Posta ya da kargoyla başvurular kabul edilmeyecek.

BAŞVURU FORMUNA NEREDEN ERİŞİLECEK?

Başvuru formuna Gaziantep Üniversitesi'nin resmi sitesinden erişim sağlanabilecek.

Bekçi Alımı, Polis Alımı, Son Dakika İş Haberleri Mobil Cihazına Ücretsiz Gelsin İstiyorsan Ücretsiz Uygulamayı İndir. 

Başvuru sırasında adaylardan talep edilecek belgeler , genel şartlar ve özel şartlar ile kontenjan dağılımı şu şekilde sıralandı:

GENEL ŞARTLAR NELER?

 • Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki aşağıda belirtilen genel şartlar aranır.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Taksirli Suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,
 • Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak,
 • 657 sayılı Kanununun 53'üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engeli bulunmamak,
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, "sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmü uyarınca başvuruları kabul edilmeyecektir. Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.
 • KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için 2020 KPSSP3, önlisans mezunları için 2020 KPSSP93, lise mezunları için ise 2020 KPSSP94 puanı esas alınacaktır.(Eczacı pozisyonu hariç) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.
 • Eczacı pozisyonuna müracaat eden adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'un 2. 3 ve 4'üncü maddelerinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR NELER?

 • Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunları için KPSS P3, Önlisans mezunları için KPSS P93, lise mezunları için ise 2020 KPSSP94) Adayların 2020 yılı KPSS puanının, başvurduğu nitelik kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir.)
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması.

BAŞVURU SIRASINDA GEREKLİ BELGELER

 • Başvuru formu (https://www.gantep.edu.tr)
 • 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi 
 • e-devlet üzerinden alınacak mezun belgesi
 • Kimlik Fotokopisi
 • Deneyim Belgesi ve/veya Sertifika, katılım (Aranan niteliklerde istenen unvanlar için; ilgili deneyim belgesi, kullanıcı belgesi, katılım belgesi ve sertifika gibi belgeler ibraz edilecektir.)

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ 102 PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ 102 PERSONEL ALIMI BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN.pdf

Son Güncelleme: 26.05.2021 11:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.