Jandarma Kamu Personeli Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanın başvuru tarihi ve şartları açıklandı. İşte Jandarma personel alımı başvuru genel şartları ve başvuru tarihleri.

Jandarma Kamu Personeli Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanın başvuru tarihi ve şartları açıklandı. İşte Jandarma personel alımı başvuru genel şartları ve başvuru tarihleri.

07 Ekim 2019 Pazartesi 12:33
Jandarma Kamu Personeli Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı

Jandarma Personel Alımı Başvuru Tarihi.

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı sözleşmeli kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan duyuruda bilişim personeli kadrosunda sözleşmeli olarak çalıştırmak üzere kadın erkek personel alımı yapılacağına yer verildi. 

7 Ekim 2019 Pazartesi günü Resmi Gazete 'de yayımlanan ilanda a "Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (4-B maddesi) çerçevesinde "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI AÇIKLANDI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru genel şartlarını taşıması gerekmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
 • Müracaat tarihi (son başvuru tarihi) 25 Ekim 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
 • 657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
 • Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.
 • Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
 • Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak.
 • Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak.
 • Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
 • Yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak sözleşmeli bilişim personeli temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları sağlamak

BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDI

İlana başvurular 8 Ekim 2019 günü başlayacak ve 25 Ekim 2019 günü saat 17:00’ a kadar devam edecek.

İlana başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı girişi ile yapılacak. 

İlana başvuracak diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

BAŞVURU EKRANI AÇILDIĞI ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 07.10.2019 13:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bahaadır 2019-10-07 13:20:07

Sadece 6 kişi alıyolae

Avatar
İsmail 2019-10-07 13:20:59

6 kişi cok az bunun için neden bu kadar uzun başvuru tarihi açmışlar ki

Avatar
Suat 2019-10-07 13:21:21

Orta okul mezunları alsanız artık yaş esnetilsin

Avatar
Mel özbayimsi 2019-10-07 13:29:08

Hangi siteden başvuru yapıcaz ? Kpss şartı olmamasına çok sevindim Allah yardımcımız olsun

Avatar
Ipek 2019-10-07 13:37:51

Kpss gerekiyormu

Avatar
Polis olmak (istemek) 2019-10-07 15:17:39

Bilisim kadrosunda derken isi ne ki?
Birde mezuniyet sarti ne?

Avatar
Polis olmak (istemek) 2019-10-07 15:23:34

Bilisim kadrosunda derken isi ne ki?
Birde mezuniyet sarti ne?

Avatar
Vahap korkmaZ 2019-10-07 19:32:36

Neden askerlik görevini şuanda tamamlayan görevde olan erler için geçerli değil