İçişleri 1200 Kamu Personel Alımında Özel Şartlar ve Maaşlar Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı başvurusu 21 Şubat günü başlıyor. Başvuru öncesi personellere verilecek maaşlar ve başvuru özel şartlarının detayları kamubulteni.com 'da.

İçişleri 1200 Kamu Personel Alımında Özel Şartlar ve Maaşlar Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı başvurusu 21 Şubat günü başlıyor. Başvuru öncesi personellere verilecek maaşlar ve başvuru özel şartlarının detayları kamubulteni.com 'da.

17 Şubat 2019 Pazar 15:07
İçişleri 1200 Kamu Personel Alımında Özel Şartlar ve Maaşlar Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı 1200 memur alımında adayların alacağı maaşlar.

Geçtiğimiz hafta duyuru yayımlayan İçişleri Bakanlığı, 1200 memur alımı yapacağını duyurdu. sözleşmeli olarak yapılacak kamu personeli alımında adayların alacağı maaşlara da yer verildi. 

Arşiv uzmanı, şehir planlayıcısı, mühendis, tekniker ve büro personeli kadrolarına yapılacak kamu personeli alımında sözlü sınavın yapılacağı yerler şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıyor olması gerekmektedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, (ç) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • 01 Ocak 1984 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar
  • ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) ve mesleki ve teknik lise mezunları için KPSSP(94) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü ve tercih edilen pozisyon unvanı esas alınmak suretiyle yapılacak olan puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunmak,
  • Adaylar ancak bir pozisyon unvanın sınavına başvurabilecektir. Bu başvuru sadece bir ile veya Bakanlığa yapılacaktır. Birden fazla pozisyon unvanına veya birden fazla ile ya da il ile birlikte Bakanlığa yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Her kadro için özel şartlar şu şekilde;

PERSONEL MAAŞLARI

Alınacak personellere verilecek maaşlarla ilgili şu ifadelere yer verildi:

Bu hesaplama 2018 yılına aittir. 2019 Ocak ayı zammı ile birlikte bir büro memuru 3400-3500 TL civarında maaş alırken mühendis 5 bin TL civarında maaş almaktadır. Diğer kadroların maaşları ise Yüzde 10 'luk memur maaş zammı ilave edildiğinde ortaya çıkmaktadır.

BAŞVURU 

İlana başvurular 21 Şubat günü başlayacak. Başvurular e Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru ekranı açılır açılmaz bildirimle haberdar olmak için kamubulteni mobil uygulamasını aşağıdaki linklerden indirin.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kadir 2019-02-17 15:51:47

Yine haber yapmak için haber yapmışsınız başvuru klavuzun da zaten yazıyor

Avatar
qwerty 2019-02-17 20:31:26

büro personeli ücreti net asgari ücrete tekabül ediyor öyle mi?

Avatar
Sevda 2019-02-18 23:32:31

Büro personeli için mülakatta ne sorulabilir

Avatar
Bayram 2019-02-21 22:11:51

Nasıl yapiyoruz