Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ne Sözleşmeli Mühendis, Tekniker , Teknisyen ve Mimar Alımı Yapılacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ne sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ne Sözleşmeli Mühendis, Tekniker , Teknisyen ve Mimar Alımı Yapılacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ne sözleşmeli personel alımı yapılacak.

28 Şubat 2021 Pazar 19:50
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ne Sözleşmeli Mühendis, Tekniker , Teknisyen ve Mimar Alımı Yapılacak

Resmi Gazete'de 19 Şubat 2021 tarihinde yayımlanan ilanda, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ne 15 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtilmiş, ilgili duyuruda başvuru işlemlerinin 15 gün süreceği kaydedilmişti. Mühendis, Mimar , Teknisyen ve Tekniker unvanlarında gerçekleşecek sözleşmeli personel alımı için başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra unvanlara göre ayrıca belirtilen özel şartları da yerine getirmesi gerektiği kaydedildi. KPSS puanı da aranılan ilanda, unvanlara göre KPSS taban puanında değişiklik gözlemlendi.

SADECE İŞ HABERLERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TÜRKİYE'NİN EN BEĞENİLEN SAYFASINI TAKİP EDEBİLİRSİN. YENİ İŞ HABERLERİNİ TAKİP ETMEK, KADIN-ERKEK DİĞER ADAYLARLA İLETİŞİME GEÇEREK BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLA.

Örneğin Tekniker alımı için başvuracak adayda en az 60 puan şartı aranırken, Mühendis alımında KPSS taban puanı en az 80 puan olarak belirlenmiş vaziyette. Başvuru yapacak adayların askerlik ve diğer şartları da incelemesi gerekiyor. Üniversite rektörlüğünce yayımlanan resmi duyuruda başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar ise şu şekilde sıralanmış vaziyette: 

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,
3- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
4- Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap,  rüşvet,  hırsızlık,  dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
5- Askerlik durumu itibariyle;
a) Askerlik ile ilişiği bulunmamak,
b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,
c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
6-  657  sayılı  Kanun’un  53  üncü  maddesi  hükümleri  saklı  kalmak  kaydıyla  görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili özrü bulunmamak,
7-  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanunu'nun  4/B  maddesi  gereğince,  sözleşmeli  olarak istihdam    edilenler,    hizmet    sözleşmesine    aykırı    hareket    etmesi    nedeniyle    kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar  hariç  sözleşmeyi  tek  taraflı  feshetmeleri  halinde,  fesih  tarihinden  itibaren  bir  yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler,
8-  Herhangi  bir  Sosyal  Güvenlik  Kurumundan  emeklilik  veya  yaşlılık  aylığı  almıyor olmak,

9- Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. (Tüm unvanlar için geçerli)
10- İş tecrübeleri ilan şartlarında belirtilen mezuniyetlerden sonrası olmalıdır.
11- Başvuracak adayların aranılan niteliklerde belirtilen nitelikleri ve çalışma sürelerini; çalışmış  oldukları  kurumun  antetli  kağıdı  ile  ıslak  imza  ve  kaşe  ile  onaylanmış  yazı  ve  Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü ile belgelendirilmesi gerekmektedir.
12-  Adaylar  ilan  edilen  kadrolardan  sadece  birine  başvurabilecek  olup,  birden  fazla kadroya başvuru yapanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
13-  Adaylarla  hizmet  sözleşmesi  yapılacak  olup,  sözleşmede  belirtilen  şartları  yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
14- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanun’un 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
15-  Lisans  mezunları  için  2020  KPSS  (B)  Grubu  KPSS  P3  puanı  esas  alınacaktır.  Ön lisans  mezunları  için  2020  KPSS  (B)  Grubu  KPSS  P93  puanı  esas  alınacaktır.  Orta  Öğretim Mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSS P94 puanı esas alınacaktır.
16-  Başvurularda  Kamu  Görevlerine  İlk  Defa  Atanacaklar  İçin  Yapılacak  Sınavlar Hakkında Yönetmelik Hükümleri uygulanır.
17- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

Sözleşmeli personel alımı için başvurular Üniversitenin Personel daire Başkanlığına yapılacak. Müracaat sırasında adaylardan KPSS belgesi, başvuru formu (Üniversitenin resmi sayfasından edinilebilir) SGK prim dökümü , nüfus cüzdanı gibi belgeler talep edilecek.

Başvuru sırasında adaylardan talep edilecek belgelerin tamamı şu şekilde sıralandı: 

  • 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, (Sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.) 2- Başvuru formu, (Fotoğraflı ve imzalı), (Unvan kodu ve unvanı belirtilmek zorundadır),
  • (Üniversitemiz web sayfasından temin edilecektir.)
  • Diploma veya mezuniyet belgesi aslı veya fotokopisi, (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi, (Net ve okunur olmalıdır.) 5- Fotoğraf (2 adet), (Son 6 ay içinde çekilmiş)
  • Askerlik  Durum  Belgesi,  (Erkekler  adaylar  için),  (e-Devlet  üzerinden  alınan  belge kabul edilecektir.)
  • Detaylı SGK Prim Dökümü, (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)
  • Deneyim   istenen   pozisyonlar   için   mezuniyetinden   sonra   çalıştığına   dair   belge. (Çalışılan kurumun antetli kağıdında kaşeli, ıslak imzalı ve çalıştığı unvan belirtilmelidir.)
  • Adli Sicil Kaydı, (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.) 10- Başvurulacak unvandaki aranan nitelikler bölümündeki belgeler.

KONTENJAN DAĞILIMI NASIL?Son Güncelleme: 28.02.2021 20:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.