Adalet Bakanlığı'na Çözümleyici Alınacak - İşte Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Bilgi İşlem Müdürlüğü'ne çözümleyici alımı için başvuru işlemleri 19 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasından 17 çözümleyici alımı yapılacağına dair duyuru geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. İşte başvuru genel şartları ve diğer detaylar.

Adalet Bakanlığı'na Çözümleyici Alınacak - İşte Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Bilgi İşlem Müdürlüğü'ne çözümleyici alımı için başvuru işlemleri 19 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasından 17 çözümleyici alımı yapılacağına dair duyuru geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. İşte başvuru genel şartları ve diğer detaylar.

07 Temmuz 2019 Pazar 15:34
Adalet Bakanlığı'na Çözümleyici Alınacak - İşte Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı'na Çözümleyici Alınacak - İşte Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Bilgi İşlem Müdürlüğü'ne çözümleyici alımı için başvuru işlemleri 19 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek.

İlkokul, Lise, Önlisans ve Lisans Düzeyinden iş haberlerini takip etmek için tıkla ve katıl.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasından 17 çözümleyici alımı yapılacağına dair duyuru geçtiğimiz günlerde yayımlanmış, ilgili alıma dair , "Bakanlığımız merkez teşkilatı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” “Sınav şartı” başlıklı Ek 2 nci maddesinin 1/c bendi doğrultusunda, 2018-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak suretiyle, her bir grup için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 10 katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 17 adet çözümleyici pozisyonuna sözleşmeli personel alınacaktır." ifadelerine duyuruda yer verilmişti.

ADALET BAKANLIĞI ÇÖZÜMLEYİCİ ALIMI MEZUNİYET ŞARTLARI

Başvuru yapacak adayların "(Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,)" şartlarının yanı sıra başvuru genel şartlarını da dikkatle incelemesi gerekiyor.

ADALET BAKANLIĞI ÇÖZÜMLEYİCİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Başvuru genel şartları aşağıdaki gibi : 

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. En az lisans mezunu olmak,

3. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak,

4. 2018-KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

5. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM'nin, bu ilânın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir.

6. Java programlama dili ile diğer programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğini belgelemek, (Mezuniyet transkript belgesi de kabul edilecektir.)

7. En az 1 yıl Bilgi İşlem Merkezlerinde Programcı olarak çalışmış olmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; Çözümleyici, Sistem Programcısı ve Programcı olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ya tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi özel kesimde geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınır.)

BAŞVURU FORMU

Başvuru formu adalet.gov.tr'den temin edilecek. Başvuru işlemiyle ilgili PGM'den yapılan duyuruda, "Başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgisayar ile doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalandıktan sonra, formda belirtilen belgelerle birlikte başvuruların 05/07/2019 tarihinden 19/07/2019 tarihi mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin ve başka bir başvuru formu kullananların başvuruları kabul edilmeyecektir." ifadelerine yer verildi. 

Son Güncelleme: 07.07.2019 15:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
GAZANFER AY YILDIZ 2019-07-07 19:51:48

Kader mahkumları Aile'ler olarak Teşebbüs Suçlara Adli para cezalarına Genel AF BEKLİYORUZ yeni Çıkacak olan Şartlı ceza indirimin den 2018 2019 hüküm giymiş Dosyalar ve Mükerrir CEZA çekenler de FAYDALANSIN İNŞAALLAH FETİ YILDIZ BEY AİLECE ve ADALET BAKANIM ÇALIŞMALARINIZI TEBRİK EDİYORUM Saygılarımızla arz ederim

Avatar
Nuray 2019-07-07 21:56:12

Çözümleyici ne iş yapar