6 İlan Geldi: Adliye ve Cezaevlerine 4 Bin TL Maaşla Personel Alımı

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. KPSS ile yapılan alımın başvuru bilgileri yazımızda.

6 İlan Geldi: Adliye ve Cezaevlerine 4 Bin TL Maaşla Personel Alımı

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. KPSS ile yapılan alımın başvuru bilgileri yazımızda.

01 Ocak 2021 Cuma 10:03
6 İlan Geldi: Adliye ve Cezaevlerine 4 Bin TL Maaşla Personel Alımı

Adalet Bakanlığı ve CTE 6 ilan yayımladı.

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü geçtiğimiz hafta art arda duyurular yayımladı. Yayımlanan duyurularda en az lise mezunu adaylar arasından kamu personelil alımı yapılacağına yer verildi. Farklı illerde adliye ve cezaevlerine yapılacak kamu personeli alımında adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (A) fıkrası, 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 114’üncü maddesi, 2 Sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11'inci maddesi, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümlerine göre; 20 Şubat 2020 tarihli ve 2020/60 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ekinde değiklik yapan 24.03.2020 tarihli ve 2020/104 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ekinde verilen atama izni uyarınca kamuda kadrolu ve sözleşmeli olarak istihdam edilecek.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Adalet Bakanlığı ile CTE'nin ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları sağlaması gerekmektedir:

a)  Türk Vatandaşı olmak,
b)  Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Askerlikle ilişiği bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
d) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)
e) Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
f) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,  

BAŞVURU DETAYLARI

İlanlar şu şekilde:

2 ilan: Adalet Bakanlığı Avukat alımı, Adli Tıp personel alımı için TIKLAYIN

2 ilan: Adalet Bakanlığı koruma ve güvenlik görevlisi ile stajyer kontrolör alacak. İlan için TIKLAYIN

CTE katip alımı için TIKLAYIN

CTE 40 öğretmen alımı için TIKLAYIN

Bilgi alış veirşi için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.