148 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılacak! Başvuru Koşulları ve Unvan Dağılımı

Dokuz Eylül Üniversitesi'ne 148 sözleşmeli sağlık personeli alımı için 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 15 gün sürecek.

148 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılacak! Başvuru Koşulları ve Unvan Dağılımı

Dokuz Eylül Üniversitesi'ne 148 sözleşmeli sağlık personeli alımı için 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 15 gün sürecek.

01 Ocak 2021 Cuma 19:12
148 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılacak! Başvuru Koşulları ve Unvan Dağılımı

Dokuz Eylül Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, lisans hemşirelik mezunlarından 120 hemşire alınacağı, lisans fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü mezunlarından 1 fizyoterapist, önlisans mezunlarından sağlık teknikeri, rönten teknisyeni unvanlarında da alım yapılacağı belirtilmiş, başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incemelesi gerektiği kaydedilmişti.

Başvuru Genel ve Özel Şartları ise aşağıdaki gibi oldu:

GENEL ŞARTLAR:
1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:
a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya göreve başlamasına engel hali bulunmamak.

e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR:

1- 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olmak, Lisans mezunları için KPSS P3, Önlisans mezunları için KPSS P93, puanı esas alınacaktır. Adayların 2020 yılı KPSS puanının, başvurduğu ilan kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir.
2- Başvuracak adayların, başvurduğu ilan kodunda yer alan "Aranan Nitelikler" in tamamını taşıyor olmak ve bunu belgelendirmek.
3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.
5- Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler"
hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Başvurular , üniversitenin insan kaynakları birimine yapılacak. 

Başvuru sırasında adaylardan talep edilen belgeler aşağıdaki gibi oldu: 

Son Güncelleme: 01.01.2021 19:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Remzi özfırat 2021-01-01 21:40:35

Başvurular elden mi olucak

Avatar
Tuğçe 2021-01-02 08:11:58

Evrakları nasıl teslim edeceğimizi anlamadım

Avatar
Yunus 2021-01-01 19:28:30

Kpss puanı kaç istiyorki yazmıyor

Avatar
Sevil 2021-01-01 20:10:57

Ortaögretim mezunu hemsire niye alınmıyor