2022 Yılı Sağlık Bakanlığı 4.032 Temizlik Personeli Alımı Başvuru Koşulları

Sağlık Bakanlığı tarafından 2022 yılı için 10 bin sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere 4.032 temizlik personeli alımı yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilir, başvuru nasıl olacak ve şartlar neler?

2022 Yılı Sağlık Bakanlığı 4.032 Temizlik Personeli Alımı Başvuru Koşulları

Sağlık Bakanlığı tarafından 2022 yılı için 10 bin sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere 4.032 temizlik personeli alımı yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilir, başvuru nasıl olacak ve şartlar neler?

15 Mart 2022 Salı 03:29
2022 Yılı Sağlık Bakanlığı 4.032 Temizlik Personeli Alımı Başvuru Koşulları

Noter kurasıyla yapılacak olan 4.032 Temizlik personeli için başvurular başladı. İlköğretim, Lise ve ön lisans mezunlarının başvurabileceği kadrolar için Tüm Türkiye Geneli alım yapılıyor.

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Başvurular İşkur Resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Adayların başvuru yapabilmesi için İşkur’a internet üzerinden kayıt olması gerekiyor. Başvurular 15 Mart itibariyle başladı ve 21 Mart 2022’de sona erecek.

Başvuru Yaparken İzlenecek Yol

Adaylar başvuru yaparken önce yazının sonunda bulunan bağlantıya tıklayarak başvuru sayfasına gidecek. Daha sonra başvurmak istediği ili seçecek. Ondan sonra meslek gurubunda Temizlik Personeli seçeneğini seçecek en sonda işyeri unvanına Sağlık Bakanlığı yazıp ara tuşuna basacak. Bu şekilde gelen sayfaya tıklayarak başvuru işlemlerine geçmiş olacaksınız.

Başvuru Şartları Nedir?

1. Eğitim durumu

İlköğretim kurumlarının birinden (5 yıllık ilkokul mezunu ile 8 yıllık ilköğretim okulundan 6., 7. ve 8. sınıfı terk edenler dahil)

Ortaöğretim kurumlarının birinden veya

Ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak

2. 18 yaşını tamamlamış olmak

3. İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (15 Mart 1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

4. Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

5. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

6. Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapacaktır.

7. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

8. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

NOT: Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

Başvuru Sayfasına Gitmek İçin TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
komik 2022-03-15 14:25:30

türkiye de üniversite mezunu olmak zaten en büyük hatamız

Avatar
Serdar 2022-03-17 01:13:15

İş ilanı görünmüyor yardımcı olur musunuz?