Sayıştay Başkanlığı'na İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul Mezunlarından Kadrolu Temizlik İşçisi Alınacak

Sayıştay Başkanlığı'na en az ilkokul mezunlarından kadrolu temizlik işçisi alımı yapılacağına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sayıştay Başkanlığı'na İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul Mezunlarından Kadrolu Temizlik İşçisi Alınacak

Sayıştay Başkanlığı'na en az ilkokul mezunlarından kadrolu temizlik işçisi alımı yapılacağına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı.

26 Nisan 2021 Pazartesi 00:11
Sayıştay Başkanlığı'na İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul Mezunlarından Kadrolu Temizlik İşçisi Alınacak

Sayıştay Başkanlığının resmi duyurusunda alımla ilgili, "Sayıştay Başkanlığı hizmet birimlerinde sürekli işçi kadrolarında çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/D maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla sürekli işçi olarak 20 temizlik görevlisi alınacaktır" denilirken, başvuru yapacak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar şu şekilde sıralandı: 

GENEL ŞARTLAR:

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 2. Kamu Haklarından Mahrum bulunmamak, 3. Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak. 4. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak, 5. Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak 6. Kamu Kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan şartları taşımak. 7. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak. (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) 8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. 9. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesinde belirtilen işe göndermede öncelik hakkına sahip olan adayların anılan maddenin 1 inci fıkrasında belirtilen öncelik durumlarını belgelemeleri gerekmektedir. Ancak bu belge işe yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

ÖZEL ŞARTLAR: 1. Temizlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, 2. Sınav başvurusunun son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, 3. En az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak, 4. Talepler Ankara ili düzeyinde karşılanacağından, ilan tarihi itibarıyla Ankara’da ikamet ediyor olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK? 

Başvurular , İŞKUR resmi sayfasından 26-30 Nisan tarihleri arasında online yapılacak.

Son Güncelleme: 26.04.2021 02:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
X kişisi 2021-04-26 03:34:03

Üniversite yapı denetim mezunuyum KPSS puanım 82 malum kendi bölümüm de atama yok. İnşaat teknisyenine bile kpss den atama var. Yapı denetim mezununa yok baş vursam alırlarmı acaba.