MSB KPSS İle 56 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı sözlü sınav başarı sırasına göre 56 Sözleşmeli Bilişim Personeli alacağını duyurdu. Başvurular başladı. Şartlar neler?

MSB KPSS İle 56 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı sözlü sınav başarı sırasına göre 56 Sözleşmeli Bilişim Personeli alacağını duyurdu. Başvurular başladı. Şartlar neler?

28 Mart 2022 Pazartesi 14:27
MSB KPSS İle 56 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı 2020 ve 2021 KPSS puanının yüzde 70 ile son beş yıl içindeki YDS puanının yüzde 30’unu değerlendirmeye alarak 56 bilişim personeli için başvuruları almaya başladı.

En az dört yıllık fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adayların başvuru yapabileceği kadrolar bulunuyor.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 28 Mart - 11 Nisan 2022 (Saat 23:59’a kadar) tarihleri arasında yapacaktır. Adaylar başvuru için istenen belgeleri 11 Nisan 2022 tarihine kadar Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresine elden veya posta yoluyla ulaştıracaklardır.

Başvuru Genel Şartları

(1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

(2) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

(3) (2) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin, mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Belirtilen bölümlerden mezun olan adaylar aylık brüt sözleşme ücretinin 2 katı ödenecek pozisyonlardan biri için başvurabileceklerdir.)

(4) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 (üç) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak, 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel sektörde, sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

(5) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

(6) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinin A fıkrasının 7'nci bendi kapsamında sevk edileceği hastaneden sağlık raporu almak,

(7) Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçları olumlu olmak,

(8) Esnek çalışma saatlerine ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabiliyor olmak,

(9) Hedeflere yönelik ve sonuç odaklı çalışabilmek, analitik düşünme, planlama, organizasyon, iş takibi, ekip çalışması ve iletişim becerileri gelişmiş, iyi derecede raporlama ve sunum becerilerine sahip olmak.

Başvuru Özel Şartlar ve İstenen Belgeler İçin: TIKLAYIN

Son Güncelleme: 28.03.2022 14:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.