MSB Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Başvuruları Sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri 2020 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay alımı için başvuru işlemleri 25 Aralık 2020 tarihi itibariyle sona erecek.

MSB Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Başvuruları Sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri 2020 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay alımı için başvuru işlemleri 25 Aralık 2020 tarihi itibariyle sona erecek.

18 Aralık 2020 Cuma 16:13
MSB Dış Kaynaktan Astsubay Alımı Başvuruları Sürüyor

MSB'den yapılan resmi duyuruda, başvuru yapacak adayların başvuru kılavuzunu dikkatle incelemesi gerektiğine yer verilirken, başvuru işlemlerinin MSB'nin Personel Temin sayfası üzerinden e-Devlet şifreleriyle yapılabileceği hatırlatıldı. 

RESMİ DUYURUDA AYRICA ŞU İFADELER GÖRÜLDÜ:
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ 2020 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF ASTSUBAY ADAYI TEMİNİ 

BAŞVURU YAPARKEN AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUSUSLARA DİKKAT EDİNİZ

 1. Başvurunuzu yapmadan önce yayımlanan başvuru kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen hususları/şartları yerine getirmediğinizin/taşımadığınızın tespit edilmesi/anlaşılması durumunda adaylığınızın sonlandırılacağını unutmayınız.
 2. Adaylar başvuru şartlarının tamamına uygun olmak zorundadırlar. Uygun olmadığı, temin faaliyetlerinin (eğitim dahil) herhangi bir aşamasında tespit edilenlerin adaylığı sonlandırılacaktır.
 3. Başvuruda doldurulması gereken bütün bölümler tam ve doğru olarak doldurulmalıdır.
 4. Tercihlerinizi yaparken mezun olduğunuz lisans programına uygun olmak şartıyla mümkün olduğunca hem muharip hem de yardımcı sınıflardan tercihte bulununuz. Seçim aşamalarından başarılı olmanız halinde almanız gereken sağlık raporu kriterleri, muharip ve yardımcı sınıflar için farklı olacağından [örneğin; sevk edildiği hastaneden "D-1'e (muharip sınıf) göre muvazzaf astsubay olamaz, D-2'ye (yardımcı sınıf) göre muvazzaf astsubay olur" kararlı sağlık raporu alan bir aday yalnızca muharip sınıflardan tercihte bulunmuşsa, sağlık raporu uygun olmadığından tercihlerine yerleştirilemeyecek, yardımcı sınıflarda da tercihi bulunmadığından elenecektir] hem muharip sınıftan hem de yardımcı sınıftan tercih yapmanız lehinize olacak, duruma göre elenmenize engel olabilecektir.
 5. Askerlik hizmetini 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında yapan ve terhis olan adaylara (6 ay veya sonrasında devam edip 12 ay askerlik yapan ve bunların her ikisi için ayrı ayrı terhis belgesi olan adaylar) bu kanun kapsamında ilave puan verileceğinden terhis belgelerinin yanınızda bulunması lehinize olacaktır.

 6. Tüm tebligatlar, https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde yayınlanacağından ve gerektiğinde kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılacağından adayların sınav aşamalarını müteakip https://personeltemin.msb.gov.tr adresini takip etmeleri, başvuru esnasında GSM telefon numaralarını tam ve eksiksiz olarak doldurmaları, telefon numaraları değiştiğinde en kısa zamanda Personel Temin Dairesi Başkanlığına dilekçe ile başvurarak güncellenmesini sağlamaları gerekmektedir.
7. Başvuru ekranında adayların doldurdukları bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki müeyyidelerden adaylar sorumludur.
8. Verilen bilgilerin eksik ve hatalı olduğunun tespit edilmesi hâlinde aday elenmiş kabul edilecek ve işlemleri sonlandırılacaktır.
9. Tercihlerim sayfasının bilgisayar çıktısını alıp saklayınız.
10. Başvurular idarenin uygun göreceği bir tarihte sonlandırılabilecektir.
11. Başvuruda bulunan adayların seçim aşaması sınavlarına çağrılması; aday başvuru miktarına göre idarece belirlenen tarihlerde https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacak/duyurulacaktır. Bu nedenle; ilgili adayların internet adresini sürekli takip etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU KILAVUZU VE DİĞER TÜM AYRINTILARA personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden erişim sağlanabilir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Halk 2020-12-18 16:32:28

Yaş şarkı düşürülsün lütfen

Avatar
mert 2020-12-18 21:25:22

nalet olsun yaş şartı o zaman savaş çıktığında savaşa çağırmasınlar

Misafir Avatar
Habip 2020-12-20 19:30:14 @mert

sanki hergün savaşa çağırıyorlarmış gibi yorum yapmışsın

Beğenmedim! (0)
Avatar
Nuri 2020-12-18 18:56:18

Renk körlüğü bütün hayatımı mahfetti bu ilanları gördükçe üzülüyorum

Avatar
Emre, 2020-12-18 18:54:22

2018 kpss girenler basvuru yapabılıyormu peki 2019 da girmedim de

Avatar
Hedef subaylık 2020-12-18 20:02:08

Tüm subay alımlarında yaş şartı yükseltilsin lütfen çok değişik zamanlardan g?eçiyoruz, önce darbe girişimi sonra etkileri sonra ekonomi sonra pandemi derken yıllar bizden geçti bu sebeplerle yıl şartı minimum 30 a mümkünse de 35 e yükseltilmesini yetkililerden rica ediyoruz.

Avatar
İpek 2020-12-19 00:37:38

Yaş esnetilmeli

Avatar
Sıradan 2020-12-18 22:16:21

Sadece erkekler mi başvuru yapabiliyor

Avatar
Mert Ali 2020-12-18 23:52:07

Kimin şartları tututo ki.
Bandocu, tamirci, teknik alıyolar lar