Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı Yapacak (KPSS A)

Ticaret Bakanlığı’na GİH sınıfından 8’inci ve 9’uncu derece kadrolara atanmak üzere giriş sınavı ile uzman yardımcısı alımı yapılacak. Ticaret Bakanlığı memur alımı sınav başvuru tarihleri, sınav ücreti, sınav genel şartları ve diğer detaylar netleşti.

Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı Yapacak (KPSS A)

Ticaret Bakanlığı’na GİH sınıfından 8’inci ve 9’uncu derece kadrolara atanmak üzere giriş sınavı ile uzman yardımcısı alımı yapılacak. Ticaret Bakanlığı memur alımı sınav başvuru tarihleri, sınav ücreti, sınav genel şartları ve diğer detaylar netleşti.

17 Haziran 2021 Perşembe 12:26
Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı Yapacak (KPSS A)

Ticaret Bakanlığı Ticaret Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı duyurusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi sayfasından yayımlandı.

Yayımlanan ilanda memur alımı için başvuru işlemlerinin 23 Haziran 2021 tarihine kadar süreceği kaydedildi.

İlanda 2019-2020 KPSS 70 ve üzeri puan şartı var. (Bknz. Genel Şartlar)

Yine ilgili sınava katılmak isteyenlerin 100 TL’lik sınav ücretini yatırması gerektiği kaydedildi.

Yeni Memur Alımlarını Takip Etmek için , Sadece iş haberlerine göz atmak , kadın-erkek diğer adaylarla tanışarak, bilgi alışverişinde bulunmak için yeni sayfaya katılma isteği gönder.

Katılım isteği için https://www.instagram.com/k.bulteni.is/?hl=tr

Başvurularla ilgili yayımlanan resmi duyuruda, “Sınav başvuruları 14/06/2021-23/06/2021 tarihleri arasında Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Adaylar söz konusu bölümlerden yalnızca birisi için başvuruda bulunabileceklerdir.” denildi.

Başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar, kontenjan dağılımı ise şu şekilde sıralandı:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 

b) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.), 

c) En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini e-Devlet ile başvuru aşamasında eklemeleri gerekmektedir.), 

ç) ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak, 

d) Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak, 

e) Başvuru yapacak adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınav ücretini yatırıp da yazılı sınava katılmaya hak kazanamayan adaylara yatırdıkları tutar iade edilecektir. Sınav ücretinin ne şekilde ve hangi hesaba yapılacağı Bakanlığımız resmi web adresi www.ticaret.gov.tr adresinden duyurulmuştur. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.