SASKİ'ye Memur Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları Belli Oldu

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne memur alımı için başvurular 8 Haziran'da başlıyor. SASKİ memur alımı başvuru genel ve özel şartları ile başvuru sırasında gerekli belgeler bu haberimizde.

SASKİ'ye Memur Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları Belli Oldu

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne memur alımı için başvurular 8 Haziran'da başlıyor. SASKİ memur alımı başvuru genel ve özel şartları ile başvuru sırasında gerekli belgeler bu haberimizde.

27 Mayıs 2020 Çarşamba 17:39
SASKİ'ye Memur Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları Belli Oldu

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne memur alımı için başvuru tarihleri ve şartları netleşti. SASKİ tarafından yayımlanan memur alımı duyurusunda, "Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." ifadelerine yer verilirken ; mühendis, mimar, kimyager, tekniker, tahsildar ve avukat alımı için başvuru işlemlerinin 8 Haziran ile 19 Haziran tarihleri arasında alınacağı kaydedildi.

YENİ MEMUR ALIMI HABERLERİ ART ARDA YAYIMLANDI. SADECE İŞ HABERLERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA.

Söz konusu alımlara başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak şartlar aşağıdaki gibi oldu: 

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları
Kanununun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları
gerekmektedir;
a) Türk vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş
bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
g) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)
BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR
a) İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru sürecine ilişkin resmi duyuruda, "Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 08.06.2020 tarihinden 19.06.2020 Cuma günü saat 17.00’ye kadar (mesai günlerinde 08.00-17.00 saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir" ifadelerine yer verilirken, başvuru yapacak adayların teslim etmesi gereken belgeler de belli oldu. Buna göre başvuru sırasında adaylardan aşağıdaki belgeler talep edilecek:

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.