SASKİ KPSS Puanı ile Kamu Personeli Alımı Yapacak

SASKİ tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS puanı ile memur alımı yapılacağına yer verildi. Farklı kadrolara yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizin devamında.

SASKİ KPSS Puanı ile Kamu Personeli Alımı Yapacak

SASKİ tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS puanı ile memur alımı yapılacağına yer verildi. Farklı kadrolara yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizin devamında.

13 Mart 2020 Cuma 21:37
SASKİ KPSS Puanı ile Kamu Personeli Alımı Yapacak

SASKİ memur alımı ilanı yayımladı.

Samsun Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda farklı kadrolara personel alımı yapılacağına yer verildi. Mühendis, Tahsildar, Mimar, Kimyager, Tekniker ve Avukat kadrolarına yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre  yapılacak kamu personeli alımında kadro dağılımı ve başvuru şartları şu şekilde:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

- Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

- İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE MEZUNİYET İLE KPSS ŞARTI

BAŞVURU TARİHLERİ

SASKİ kamu personeli alımı başvuruları 06.04.2020 tarihinden 17.04.2020 Cuma günü saat 17.00 'ye kadar yapılacak. Başvurular aşağıdaki şekilde yapılacak:

- Elektronik ortamda, Genel Müdürlüğümüz www.saski.gov.tr internet adresine,

- Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı (Denizevleri Mahallesi 228. Sokak No:4 Atakum / Samsun) gönderebileceklerdir. (Geciken postalardan Genel Müdürlüğümüz sorumlu olmayacaktır.)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.