Ceza ve Tevkifevleri 150 Memur Alımı Başvuruları Başladı Başvuru Linki

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri 150 idare memuru alımı başvuruları başladı. Başvurular online olacak, başvuru linkini haberimizin sonunda bulabilirsiniz.

Ceza ve Tevkifevleri 150 Memur Alımı Başvuruları Başladı Başvuru Linki

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri 150 idare memuru alımı başvuruları başladı. Başvurular online olacak, başvuru linkini haberimizin sonunda bulabilirsiniz.

30 Eylül 2022 Cuma 11:52
Ceza ve Tevkifevleri 150 Memur Alımı Başvuruları Başladı Başvuru Linki

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanla idare memuru öğrencisi kadrosuna 150 kamu personeli alımı yapılacak. Bugün başlayan alımlar için şartlar ve detaylar açıklandı.

İdare Memuru Öğrencisi Nedir?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Planlama ve İstihdam Bürosu tarafından verilen eğitimle Ceza ve Tevkifevleri memuru olmak üzere hazırlanan memur adayıdır. Hizmet öncesinde eğitim alanlara idare memuru öğrencisi deniyor. Eğitim gören adaylar, bu süreç boyunca aldıkları eğitimden yazılı sözlü ve/veya uygulamalı sınava alınacak. Bu sınavlarda başarılı olanlar idare memuru olarak alınacak.

Başvuru Genel Şartları

-Türk Vatandaşı olmak,

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Son başvuru tarihi itibariyle erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak

- 14.10.2022 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (06/09/1985 ve sonrası doğumlu olanlar başvurabilecek),

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (sağlık kurulu raporu sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

-2020 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

-En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

Sözlü Sınav

Sınav yerleri ile sözlü sınav tarihleri Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden (www.cte.adalet.gov.tr) daha sonra duyurulacaktır. Belirlenen kadronun 5 katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü Sınav Konuları

- İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40,

- Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,

- Genel kültür 40,

Mülakat

- İlgilinin davranışı ve genel fiziki durumu 50,

- Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 50,

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar, başvurularını 30.09.2022 - 14.10.2022 tarihleri arasında saat 17.30’a kadar e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak tamamlayabilecektir.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.