BDDK En Az Lise Mezunu Şoför ve Memur Alımı Yapıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), “Şoför” ve “Memur” kadrolarına KPSS puanıyla personel alımı gerçekleştirecek.

BDDK En Az Lise Mezunu Şoför ve Memur Alımı Yapıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), “Şoför” ve “Memur” kadrolarına KPSS puanıyla personel alımı gerçekleştirecek.

05 Nisan 2022 Salı 08:58
BDDK En Az Lise Mezunu Şoför ve Memur Alımı Yapıyor

Şoför kadrosu için uygulamalı ve sözlü sınav memur kadrosu için sözlü sınav yapılacaktır. Adaylar kuruma başvuru yaparken ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak zorunda.

Başvuru Tarihi ve Şekli

11 Nisan 2022 tarihinde başlayacak olan başvurular 24 Nisan 2022 saat 23.59’a kadar deavm edecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım üzerinden yapabilecektir.

Başvuru Genel Şartları

1) Türk Vatandaşı olmak,

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4) Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

6) 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 8’inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) ve (d) bentlerinde yer verilen şartları taşımak.

7) 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 26’ncı maddesi hükmü kapsamında çalışması yasaklananlardan olmamak.

8) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasında kamu hizmetine atanmasına engel bir durumu bulunmamak.

Başvuru Özel Koşulları

Anahtar Kelimeler:
BddkMemurşoförE-devlet
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.