Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 250 Zabıta Memuru Alımı İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın KPSS en az 70 ve 65 puanla zabıta memuru alımı yapacağına ilişkin resmi ilan Resmi Gazete'nin 29 Mayıs 2021 tarihli sayısında yer aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 250 Zabıta Memuru Alımı İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın KPSS en az 70 ve 65 puanla zabıta memuru alımı yapacağına ilişkin resmi ilan Resmi Gazete'nin 29 Mayıs 2021 tarihli sayısında yer aldı.

29 Mayıs 2021 Cumartesi 16:43
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 250 Zabıta Memuru Alımı İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

KONTENJAN DAĞILIMI NASIL?

İlgili ilanda, 150 kişilik kontenjanın "Üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Lisans programlarının birinden mezun" adaylara, 70 kişilik kontenjanın, "Üniversitelerin Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta) veya Yerel Yönetimler ön lisans programlarından birinden mezun" adaylara, 20 kişilik kontenjanın, "Üniversitelerin Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol önlisans programlarının birinden mezun" adaylara, 10 kişilik kontenjanın ise, "Üniversitelerin Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Fermantasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler önlisans programlarının birinden mezun" adaylara ayrıldığı hatırlatıldı.

ABB ZABITA MEMURU ALIMI GENEL ŞARTLARI

İlan  edilen  zabıta  memuru  kadrolarına  atanmak  için başvuracak  adayların  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanunu’nun  48  inci  maddesinin  birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
•  Türk Vatandaşı olmak,
•  Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
•  Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp,  rüşvet,  hırsızlık,  dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
•  Erkek  adaylar  için  askerlik  durumu  itibariyle,  askerlikle  ilgisi  bulunmamak  veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak,
•  Görevini  devamlı  yapmasına  engel  olabilecek  akıl  hastalığı  veya  bedensel  engeli bulunmamak,
•  İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,


BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

•  İlan edilen zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karsısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
•  Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
•  657  sayılı  Kanunun  48  inci  maddesinin  (A)  bendinde  belirtilen  şartların  yanı  sıra Belediye  Zabıta  Yönetmeliğinin  13/A  maddesinde  yer  alan  özel  şartlara  göre  zabıta  memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak  kaydıyla  erkeklerde  en  az  1.67  metre,  kadınlarda  en  az  1.60  metre  boyunda  olmak 1  metreden  fazla olan  kısmı  ile kilosu  arasında (±) 10  kg.dan fazla fark olmamak.  Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
•  Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
•  13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. 250 zabıta memuru alımıyla ilgili ayrıntılı bilgilendirmeye aşağıdaki haberden erişim sağlayabilirsiniz.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALIMIYLA İLGİLİ TÜM DETAYLAR İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYABİLİRSİNİZ.

KPSS En Az 65 ve 70 Puanla ABB'ye 250 Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Anahtar Kelimeler:
MemurZabıta Memuru
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.