2020 KPSS ile İlk İlan Geldi: Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 2020 KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS ile yapılacak alımın başvuru bilgileri yazımızda.

2020 KPSS ile İlk İlan Geldi: Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 2020 KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS ile yapılacak alımın başvuru bilgileri yazımızda.

23 Ekim 2020 Cuma 00:02
2020 KPSS ile İlk İlan Geldi: Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı tarafından az önce bir ilan yayımlandı. Resmi Gazete 'nin 23 Ekim 2020 tarihli sayısında yayımlanan kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere yapılan memur alımında başvuru bilgileri yazımızda.

15 adet Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı alımı amacıyla yapılacak yazılı ve sözlü mülakata katılacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşıması,

b) En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Endüstri Mühendisliği ya da İşletme Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olması,

c) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları esas alınmak kaydıyla; KPSSP23, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olması,

ç) Başvuruda bulunanlar arasından yapılacak sıralamaya göre, Teftiş Başkanlığı Yönetmeliği’nin 22’nci maddesi uyarınca, açıktan atama izni alınmış kadro sayısının on katı olan en yüksek KPSS puanlı 150 kişi içerisinde yer alması (Son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilir.),

d) Giriş sınavının açıldığı yılın Ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2020) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması (01/01/1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

e) Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmaması,

f) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması,

g) Süresi içinde belirtilen şartlara uygun olarak başvurmuş olması, gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu personeli alımına başvuru yapacak adayların başvurularını internet üzerinden yapması gerekmektedir. Başvurular 9-18 Kasım tarihleri arasında alınacak.

Başvuru duyurusu şu şekilde:

"Sınav başvurusu, adaya ait son bir ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ile kendi el yazısıyla hazırladığı özgeçmişin yüklenmesi ve Başvuru Formunun doldurulması suretiyle tamamlanacaktır. Elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Sınava başvuruda ayrıca, HES kodu bilgisi başvuru esnasında kaydedilmeyen adayların başvuru yapmaları sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Bu nedenle adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kullanılacak olan HES kodunun geçerlilik bitiş tarihinin, sınavın yapılacağı günler veya daha ileri tarihli olması gerekmektedir."

İlan metni için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kps maduru 2020-10-23 13:40:21

Sayin bakanim luffen onlisanslardan alin kamu personeli