OGM Büro Memuru Alımı için Ortaöğretim Mezunları da Başvurabilecek !

Orman Genel müdürlüğü'nün Sözleşmeli personel alım duyuruları geçtiğimiz günlerde art arda gelmişti. Orman Muhafaza Memuru alımı, Orman mühendisi alımının yanı sıra , sağlık personeli ve büro personeli ile destek personeli alımlarının da yapılacağına yer verilen duyurularda, toplamda 4 bin 996 kişilik kontenjan ayrıldığına dikkat çekilmişti.

OGM Büro Memuru Alımı için Ortaöğretim Mezunları da Başvurabilecek !

Orman Genel müdürlüğü'nün Sözleşmeli personel alım duyuruları geçtiğimiz günlerde art arda gelmişti. Orman Muhafaza Memuru alımı, Orman mühendisi alımının yanı sıra , sağlık personeli ve büro personeli ile destek personeli alımlarının da yapılacağına yer verilen duyurularda, toplamda 4 bin 996 kişilik kontenjan ayrıldığına dikkat çekilmişti.

01 Eylül 2019 Pazar 14:19
OGM Büro Memuru Alımı için Ortaöğretim Mezunları da Başvurabilecek !

OGM Büro Memuru Alımı için Ortaöğretim Mezunları da Başvurabilecek !

Orman Genel müdürlüğü'nün Sözleşmeli personel alım duyuruları geçtiğimiz günlerde art arda gelmişti. Orman Muhafaza Memuru alımı, Orman mühendisi alımının yanı sıra , sağlık personeli ve büro personeli ile destek personeli alımlarının da yapılacağına yer verilen duyurularda, toplamda 4 bin 996 kişilik kontenjan ayrıldığına dikkat çekilmişti. Orman Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli personel alımı duyurusunda yer alan büro personeli alımlarına lisans mezunlarının yanı sıra önlisans ve ortaöğretim düzeyinden de başvuru yapılabiliyor. 

KPSSP94 puanlarının baz alınacağı alımlara başvuru yapacak adayların 36 yaşından gün almamış olmasının yanı sıra başvuru genel şartları ve özel şartlarını da dikkatle incelemesi gerekiyor. Sözleşmeli personel alımı resmi duyurusunda, "Genel Müdürlüğümüz taşra birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” Ek-1’de yer alan pozisyonlara Ek-2’de belirtilen mezuniyetlerden toplam 1146 (Bin yüz kırk altı) adet sözleşmeli personel alınacaktır." ifadeleri yer alırken, başvuru genel ve özel şartları aşağıdaki gibi oldu: 

ADAYLARDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR

1 - 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2 - 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3 - Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

ADAYLARDA ARANACAK ÖZEL ŞARTLAR

1 - 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

2 - Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

3 - Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;

- En az C sınıfı ehliyete sahip olmak,

4 - Avukat pozisyonuna başvuranlar için;

- Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak,
- Baro kayıt belgesine sahip olmak,

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar 12.09.2019-23.09.2019 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 23.09.2019 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir.

Her aday ilanda yer alan EK-2’de belirtilen pozisyonlar için sadece bir öğrenim programından başvuruda bulunabilecektir.

Adaylar Ek-2’de yer alan 10 ilden az olan pozisyonlar için il sayısı kadar, 10 ilden fazla olan pozisyonlar için en fazla 10 adet tercihte bulunabilecektir.

EK DOSYALAR VE DİĞER DETAYLARA RESMİ SAYFADAN ERİŞİLEBİLİR...

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Harun 2019-09-01 15:43:09

isealim.ogm.gov.tr
Web sitesinde üye oldum ama bir türülü sayfasına giriş yapamadın herhangibi sıkıntı birşey olrmu diye düşünüyorum yarımdımcı olrmusun Kardeşim

Avatar
oktay 2019-09-17 13:04:27

Site üzerinden e-devlet ile ğiriş yaptım fakat günlerdir ugraşma ma rağmen üyelik bilgilerimi bir türlü kayıt edemiyorum ifade çalıştırılmadı hatası alıyorum yardımcı olabilirmisiniz