İTKİB KPSS Puanı ile Memur Alımı Başvurusu Başladı

İTKİB tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri , kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapacak.

İTKİB KPSS Puanı ile Memur Alımı Başvurusu Başladı

İTKİB tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri , kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapacak.

04 Nisan 2019 Perşembe 13:45
İTKİB KPSS Puanı ile Memur Alımı Başvurusu Başladı

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri memur alımı yapacak.

İTKİB Genel Sekreterliği tarafından yayımlanan ilanda , farklı kadrolarda istihdam etmek üzere 14 memur alımı yapılacağına yer verildi. Söz konusu açıklamada , Uzman Yardımcısı kadrosu için 9  , memur kadrosu için de 5 personel alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Askerlik görevini yapmış veya erteletm veya bu görevden muaf olmak,
 • 18 yaşını bitirmiş olmak,
 • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Tablo 1'de belirtilen bölümlerinden ya da bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı üniversitelerden mezun olmak.
 • 01.01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından mahkûm olmamak,
 • TİM ve İhracatçı Birliklerinden veya daha önce çalıştıkları iş yerlerinden 4857 sayılı İş Kanununun 25'inci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak,
 • Uzman Yardımcısı kadrosu için, İngilizce, Almanca veya Fransızca yabancı dilbilgisinden,  2017-2018-2019 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS /e-YDS) en az 70 puan veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından yayımlanan Yabancı Dil Eşdeğerlik Tablosuna göre 70 puana karşılık gelen asgari puanı almış olmak, (İkinci yabancı dil tercih sebebi olacaktır.)

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlanın özel şartları ise şu şekilde;

UNVAN

FAKÜLTE/BÖLÜM

PUAN TÜRÜ

YABANCI DİL BİLGİSİ

Uzman Yardımcısı

Siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler,

iktisat, işletme, iletişim ve mühendislik fakülteleri

ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve

fakültelerin kamu yönetimi, uluslararası ticaret,

matematik, istatistik ekonometri bölümleri

KPSS P3

en az 

70

İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden biri veya birkaçı

İdari Memur

KPSS P3

en az 

70

-

Yukarıdaki şartları taşıyan ve ilana başvuru yapan adaylar arasından , alınacak sayının 4 katı kadar aday sözlü mülakata çağrılacak.

BAŞVURU

İlana başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği adresine 6 Mayıs tarihine kadar şahsen ya da posta yolu ile yapılacak.

 1. Genel Sekreterliğimiz web sitesinden temin edilecek iş talep formu,
 2. T.C. Kimlik numarası yazılı beyanı
 3. İki vesikalık fotoğraf,
 4. Diploma  fotokopisi 
 5. KPSS Sonuç belgesi
 6. Yabancı Dil sınavından asgari puanı aldığını gösterir belge
 7. CV

Açık adres:  Dış Ticaret Kompleksi B Blok Kat:3 Çobançeşme Mevkii, Sanayi Caddesi Yenibosna Bahçelievler / İSTANBUL

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
üniversiteli 2019-04-04 14:02:37

neden idari personel alımında matematik,istatistik vs.fizik neden yok.biz fizikçi olmamızın yanında iyi birmatemtikçiyiz de.daha önce ptt alımlarında ve başka kurumların alımında aynı durum söz konusu.buayrımın kaldırılması gerekir.tüm bürokratlara duyurulur