CTE Personel Alımı için Başvurular 7 Ağustos'ta Son Bulacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli 171 personel alımı için başvuru işlemleri 7 Ağustos 2019 tarihi itibariyle sona erecek.

CTE Personel Alımı için Başvurular 7 Ağustos'ta Son Bulacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli 171 personel alımı için başvuru işlemleri 7 Ağustos 2019 tarihi itibariyle sona erecek.

29 Temmuz 2019 Pazartesi 18:58
CTE Personel Alımı için Başvurular 7 Ağustos'ta Son Bulacak

CTE Personel Alımı için Başvurular 7 Ağustos'ta Son Bulacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli 171 personel alımı için başvuru işlemleri 7 Ağustos 2019 tarihi itibariyle sona erecek. 28 Haziran 2019 tarihinde Adalet Bakanlığı PGM ve CTE  ile Resmi Gazete'de yayımlanan duyurularda , CTE'ye 171 sözleşmeli kamu personeli alınacağı, ilgili alımlarda 108 kişilik kontenjanın psikolog unvanı için, 24 kişilik kontenjanın sosyal çalışmacı unvanı için, 36 kişilik kontenjanın öğretmenlik için, 3 kontenjanın ise veteriner hekim unvanı için ayrıldığı belirtilmiş, başvuruların 22 Temmuz ile 7 Ağustos 2019 tarihleri arasında alınacağı vurgulanmıştı.

CTE 'nin ilgili personel alımı için başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra her bir unvan için ayrıca belirlenen başvuru özel şartlarını da incelemesi gerekiyor. Buna göre resmi internet sayfasında yer alan duyuruda başvuru genel şartları ve başvuru özel şartları aşağıdaki gibi : 

a) Adaylarda aranacak şartlar:
• 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
• Psikolog unvanına başvuracak adaylar için psikoloji lisans, sosyal çalışmacı unvanına başvuracak adaylar için sosyal hizmetler lisans, öğretmen unvanına başvuracak adaylar için Milli Eğitim Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak, veteriner hekim unvanına başvuracak adaylar için veteriner hekimliği lisans programlarından mezun olmak.
•Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
•Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını belgeleyen, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu, (sağlık kurulu raporu başvuru aşamasında gerekli olmayıp, sözlü sınav sonucu başarılı olarak yerleştirilmeye hak kazanan adaylardan istenecektir)
• Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvurular Nereden Yapılacak? 

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli personel alımlarıyla ilgili duyuruda, başvuru işlemleriyle ilgili kısımda, "Başvurular 22/07/2019 tarihinde başlayıp 07/08/2019 tarihi mesai saati bitimine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına şahsen yapılacak olup, posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir." ifadelerinin yer aldığı görüldü. Başvuru sırasında adaylardan aşağıdaki belgeler talep edilecek : 

Daha fazla haber ve duyurudan anında haberdar olmak, kadın-erkek diğer adaylarla iletişime geçerek arkadaşlık kurmak , bilgi alışverişinde bulunmak için tıkla ve katıl.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.