2 Kalkınma Ajansına KPSS'siz ve 60 KPSS ile Personel Alımı-En Az Lise

İki şehirde kalkınma ajanslarına en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacak. KPSS şartı olmadan ve 60 KPSS ile yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

2 Kalkınma Ajansına KPSS'siz ve 60 KPSS ile Personel Alımı-En Az Lise

İki kalkınma ajansına personel alımı.

Serhat Kalkınma Ajansı ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından art arda ilanlar yayımlandı. Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda 26 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

Yayımlanan ilanlara baktığımızda Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı bünyesine 9 Uzman Personel, 1 Hukuk Müşaviri, 1 İç Denetçi ve 3 Destek Personeli, Serhat Kalkınma Ajansı bünyesine ise 10 Uzman, 1 Hukuk Müşaviri ve 1 İç Denetçi alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

İki kalkınma ajansının kamu personeli alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

- Erkek adaylar için son başvuru tarihi itibarıyla askerlik görevini yapmış yahut en az 1 yıl tecil ettirmiş olmak veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

- Yurt içi / yurt dışı seyahat engeli bulunmamak,

- Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

- Olağanüstü Hal Kanun Hükmünde Kararnameleri ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak veya olağanüstü hal döneminde alınan tedbirler nedeniyle görevlerine son verilmemiş olmak, ya da bu kapsamda işlem yapılmamış olmak

MEZUNİYET ŞARTI

Yayımlanan duyurulardaki mezuniyet şartları şu şekilde;

Serhat Kalkınma Ajansı:

KPSS puanı ile toplam 9 (dokuz) Uzman alınacak olup Uzman pozisyonu için başvuruda bulunacak adayların; Maliye, İşletme, İktisat, İstatistik, Ekonometri, Sosyoloji, Şehir ve Bölge Plânlama, Mimarlık veya Mühendislik dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmaları,

KPSS şartı aranmaksızın iş tecrübesiyle 1 (bir) uzman alınacak olup, bu pozisyon için gerekli şartlar aşağıda belirtilmiştir.

İç Denetçi : İktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya hukuk fakülteleri bölümlerinin birinde veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak

Hukuk Müşaviri: Hukuk müşaviri olarak görevlendirilmek üzere istihdam edilecek uzman personel adaylarının, yükseköğretim kurumlarının dört yıllık hukuk fakültelerinden veya buna denk olduğu YÖK tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı

Uzman Personel: Tekstil mühendisliği, ziraat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, veterinerlik, işletme, turizm işletmeciliği, turizm rehberliği, turizm ve otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik dallarından veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak,

Destek Personeli:

1 Bilgi İşlem Yetkilisi (1 Kişi) İçin Sınava Giriş Şartları

a) Asgari ortaöğretim düzeyinden mezun olmak,

b) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 yıllında yapılan Ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP 94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

e) Bilgi İşlem Yetkilisi İçin Tercih Nedenleri

• Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgi İşlem, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Bilimleri dallarından veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans veya ön lisans düzeyinde mezun olmak veya meslek liselerinin Bilişim Teknolojileri bölümlerinden ortaöğretim düzeyinde mezun olmak,

• Lisans düzeyinde mezun olan adaylar için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavların KPSSP 1, 2 veya 3 puan türlerinden en az 60 puan almış olmak,

• Ön lisans düzeyinde mezun olan adaylar için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 yıllında yapılan Ön Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP 93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

BAŞVURU TARİHLERİ

İlan başvurular 9-23 Aralık 2019. tarihleri arasında alınacak. Başvurular internet üzerinden alınacak. Başvuru ekranı açıldığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN