81 Şehre CTE Personel Alımı Açıklaması (İnfaz Koruma Memuru İKM-Katip

CTE 2020 yılı ve 2021 ile 2022 yılı kamu personeli alımları için hazırlık devam ediyor. 2018 yılı KPSS 'den düşük puan alıp 2020 yılı alımına başvuru yapamayanlar için uyarı açıklaması gelirken , 2020 yılı personel alımları için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

81 Şehre CTE Personel Alımı Açıklaması (İnfaz Koruma Memuru İKM-Katip

CTE 2020 yılı ve 2021 ile 2022 yılı kamu personeli alımları için hazırlık devam ediyor. 2018 yılı KPSS 'den düşük puan alıp 2020 yılı alımına başvuru yapamayanlar için uyarı açıklaması gelirken , 2020 yılı personel alımları için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

21 Mayıs 2020 Perşembe 13:11
81 Şehre CTE Personel Alımı Açıklaması (İnfaz Koruma Memuru İKM-Katip

CTE memur alımına başvuru yapmak isteyenler dikkat.

Cezaevlerine her yıl 5 binden fazla personel alımı yapılmaktadır. KPSS puanı ile yapılan kamu personeli alımında adaylar , 81 şehirde bulunan cezaevlerinde , farklı kadrolarda çalıştırılmaktadır.

İlanlar art arda yayımlanıyor. Takip için TIKLAYIN 

EN ÇOK BEKLENEN KADRO İKM

Cezaevinde çalışmak isteyen personellerin en çok beklediği kadro infaz koruma memuru kadrosu. Her yıl Türkiye genelinde cezaevlerine kadın erkek adaylar arasından 5 binden fazla infaz koruma memuru alımı yapılıyor. 2020 yılı cezaevi personeli alımı için geri sayım devam ederken , 2021 ve 2022 yıllarında çok sayıda cezaevinin açılacağı öğrenildi. 

2020 YILI CTE PERSONEL ALIMI

2018 ve 2019 yıllarında cezaevlerine personel alımları Mayıs ayında yayımlandı. Yayımlanan ilanlara başvurular Haziran ayı ortalarına kadar alınmıştı. 2020 yılı başvuruları henüz başlamadı. Ancak koronavirüs nedeniyle başvuruların 1 ay gecikmeli olarak başlaması bekleniyor.

2021 VE 2022 YILI ALIMLARINA HAZIRLANANLAR DİKKAT

2023 yılına kadar onlarca yeni cezaevi açılacak. Açılacak yeni cezaevlerine personel alımı yapılacağı bildirilirken , personel alımlarının KPSS puanı ile yapılacağı , bu nedenle 2020 yılında yapılacak KPSS sınavında adayların en az 70 alması gerektiği bildirildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Alım yapılacak kadrolar için başvuru şartları şu şekilde:

a)  Türk Vatandaşı olmak,
b)  Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,  
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
d) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
e) Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
f ) Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,
g) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak;  
Merkezî sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak ; teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) ve hemşire için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak 
h)  Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

II. Özel şartlar:

A- Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğuna başvurabilmek için ;  
a)  En az lise veya dengi okul mezunu olmak,  
b)Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,
c)  Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak,
d)  Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)
B- Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) pozisyonlarına başvurabilmek için;                                         
a)  Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)
b)  Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

c)  Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)
Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilecektir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilecektir.

C- Sözleşmeli hemşire pozisyonlarına başvurabilmek için;
6283 sayılı Hemşirelik Kanununun 1. maddesi ile aynı kanunun Geçici 2. maddesinin son fıkrasında tanımlanan hemşirelik ve hemşireliğe eşdeğer sağlık memurluğu programlarından mezun olmak

D- Sözleşmeli destek personeli (şoför) pozisyonlarına başvurabilmek için;
a)  En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b) E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

E- Sözleşmeli teknisyen pozisyonlarına başvurabilmek için;
a)  En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,
b)  Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olmak.

Aşçı ve kaloriferci
a)  En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b)  Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya aynı kurum ve kuruluşlarca verilen ilgili branştaki sertifikaya sahip olmak gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLADIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 21.05.2020 13:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hande 2020-05-26 20:56:50

Allah rızası için puanda esneme meydana getirilsin artık normal şartlarda bı çoğumuz hem.okuyir hem çalışmak zorundayız birde virüs kırdı geçirdi biraz esneklik puanda lutfen

Avatar
Ümmü 2020-05-25 07:04:34

Olan lisans mezunlarına oluyor biz niye okuduk mu lise lisans aynı şartları taşıyor arada fark olmalı sinav boy kpss acisinddn

Avatar
Haso 2020-06-02 22:45:20

Allah rızası için bu defa olsun Topil yapacak kişiler bu alımlara burnunu sokmasınlar. Devletin başındakiler çok zararını oluyor. Saygılar

Avatar
Merve 2020-06-06 16:54:51

İkm alımları 2020 KPSS den sonra mı olacak arkadaşlar

Avatar
İbrahim 2020-06-08 15:59:24

Torpilli devrede şimdiden çalışıp sınavi kazanmak isteyenler bosa calismasin