2500-4000 TL Maaşla Üniversitelere KPSS'siz ve 50 KPSS ile Personel Alımı

Üniversitelere en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı yapılıyor. KPSS şartı olmadan ve 50 KPSS puanı ile yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

2500-4000 TL Maaşla Üniversitelere KPSS'siz ve 50 KPSS ile Personel Alımı

Üniversitelere en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı yapılıyor. KPSS şartı olmadan ve 50 KPSS puanı ile yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

01 Ekim 2019 Salı 12:20
2500-4000 TL Maaşla Üniversitelere KPSS'siz ve 50 KPSS ile Personel Alımı

Üniversitelere KPSS 'siz ve 50 KPSS ile personel alımı.

Türkiye İş Kurumu resmi internet sayfası üzerinden art arda ilanlar yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda kamu ve özel üniversitelere KPSS şartı olmadan ve KPSS 50 puan şartı ile personel alımı yapılacağına yer verildi. 

En az ilkokul mezunu adaylar arasından yapılan ve başvurusu internet üzerinden devam eden personel alımında başvuru detayları haberimizde.

ALIM YAPAN ÜNİVERSİTELER VE ALIM YAPILAN KADROLAR

Türkiye İş Kurumu resmi internet sayfasında yayınlanan ve başvurusu devam eden güncel üniversite personeli alımı ilanları şu şekilde;

İŞKUR DUYURUSU

Kamu üniversitelerine yapılan personel alımları için İŞKUR duyurusu şu şekilde;

 • Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.
 • Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
 • Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.
 • EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
 • Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
 • KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
 • Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
 • İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
 • Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.
 • Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.
 • Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Yukarıdaki kadrolara yapılan personel alımlarına başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki başvuru genel şartlarını taşıması gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeit vatandaşı olmak,
 • En az ilkokul mezunu olmak,
 • Atanacağı görevi yapmasına engel sağlık sorunu olmaması,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, henüz askerlik yaşına gelmemiş ya da tecilli.
 • Yoğun çalışabilecek olması.
 • Kadro için istenen özel şartlara haiz olması.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları takip etmesi ve başvurusunu internet üzerinden yapması gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr

Yukarıdaki linke tıklayın ve iş arayan kısmından kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI yazan kısma tıklayın.

Son olarak aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

Bu ekranda , yukarıda resimde görüldüğü gibi işyeri unvanı yazan kısma üniversite yazın ve ARA butonuna tıklayın. İlanlar aşağıda sıralanacaktır. 

TÜM KAMU İLANLARI İÇİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 01.10.2019 12:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.