Süleyman Demirel Üniversitesi'ne Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak

Süleyman Demirel Üniversitesi'ne sözleşmeli hemşire, sağlık teknikeri, laboorant, röntgen teknisyeni, biyolog ve diğer unvanlarda toplam 68 sağlık personeli alımı yapılacak.

Süleyman Demirel Üniversitesi'ne Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak

Süleyman Demirel Üniversitesi'ne sözleşmeli hemşire, sağlık teknikeri, laboorant, röntgen teknisyeni, biyolog ve diğer unvanlarda toplam 68 sağlık personeli alımı yapılacak.

20 Eylül 2020 Pazar 09:57
Süleyman Demirel Üniversitesi'ne Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından yaopılan açıklamada, üniversiteye personel alımlarıyla ilgili, "Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi ve Üniversite Hastanesi Başmüdürlüğünde 657Bsayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere, 28.06.1978 tarih ve 16330 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Ek 2 nci maddesinin (b) fıkrasına göre, aşağıda belirtilen unvanlarda 2018 yılı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle toplam 68 adet sözleşmeli personel alınacaktır." denildi.  

HANGİ POZİSYONLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

16 Eylül 2020 tarihinde yayımlanan ilana başvurular 15 gün sürecek. Başvuru işlemlerine dair resmi sayfadan yapılan açıklamada, "Müracaatlar, ilanın Resmî Gazete ’de yayımlandığı günden itibaren 15 inci günün sonu olan 23:59’a kadar Üniversitemiz https://ikbasvuru.sdu.edu.tr web sayfasından online başvuru şeklinde yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar/başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar öncelikle https://ikbasvuru.sdu.edu.tr adresinde yer alan çevrimiçi (online) başvuru sistemine kayıt olduktan sonra Sözleşmeli Personel Alımı İlanı için başvuru işlemlerini başlatacaktır. Müracaat eden adaylar başvurmak istediği ilan numarasını seçip ve istenen belgeleri (öğrenim belgesi, transkript ve istenen unvanlar için deneyim belgesi, sertifika, kullanım belgesi vb.) ilgili alanlara yükleyip “Başvuru Yap” butonuna tıkladığında çevrimiçi (online) başvurularını tamamlamış olacaklardır. Adaylar sadece bir ilan numarası ile başvuru yapabilecektir." denildiği görülürken, alım yapılacak unvanlar ve başvuru genel şartları da resmi duyuruda yer aldı.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI NELER?

Buna göre adaylarda aranacak genel şartlar ve kontenjan dağılımı ise aşağıdaki gibi oldu: 

GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR:
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
3- Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında çalışmaya herhangi bir engeli olmamak.
4- Adayın başvurduğu unvan niteliğine göre 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak
5- Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir)

KONTENJAN DAĞILIMI

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.