MSB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvuruları 25 Kasım'da Sona Erecek

Milli Savunma Bakanlığı'nın 5 Kasım 2020 tarihinde başlayan sözleşmeli bilişim personeli alımı için başvuru işlemlerinin 25 Kasım 2020 tarihi itibariyle sona ereceği belirtildi.

MSB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvuruları 25 Kasım'da Sona Erecek

Milli Savunma Bakanlığı'nın 5 Kasım 2020 tarihinde başlayan sözleşmeli bilişim personeli alımı için başvuru işlemlerinin 25 Kasım 2020 tarihi itibariyle sona ereceği belirtildi.

18 Kasım 2020 Çarşamba 18:31
MSB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvuruları 25 Kasım'da Sona Erecek

MSB Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin sayfası üzerinden geçtiğimiz haftalarda yapılan resmi duyuruda, Milli Sasvunma Bakanlığı Muharebe ve Bilgi Sistem Daire Başkanlığı'na sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı, ilgili alım için başvuruların 6 Kasım'da başlayacağı, 25 Kasım'a kadar süreceği kaydedilmiş, resmi duyuruda başvuru sürecine dair, "Adaylar başvuru için istenen belgeleri 25 Kasım 2020 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresine elden/posta yoluyla ulaştıracaklardır. Belirtilen tarihler arasında istenilen evrakları göndermeyen/eksik gönderen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. (25 Kasım 2020 tarihinde postaya verilen evraklar hariç.)Posta yolu ile gönderilen evrakların tarafımıza ulaşması sırasında oluşabilecek zarar, kayıp ve gecikmelerden Milli Savunma Bakanlığı sorumlu olmayacaktır." denilmişti.

MSB açıklamasında ayrıca şu ifadeler yer aldı: Millî Savunma Bakanlığı Muhabere ve Bilgi Sistem Dairesi Başkanlığında (ANKARA) istihdam edilmek üzere, 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik”in 8’inci maddesi uyarınca, Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre toplam 66 (altmışaltı) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır. 2019 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSS-P3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile son beş yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. KPSS-P3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS-P3 puanı 70 (yetmiş), İngilizce dilinde yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir.

DETAYLI BİLGİLENDİRMEYE MSB RESMİ SAYFASINDAN ERİŞİM SAĞLANABİLİR.

Son Güncelleme: 18.11.2020 21:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.