MAPEG'e Personel Alımı Yapılacak! Başvurular Sürüyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'ne personel alımı için 27 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 12 Şubat'a kadar sürecek.

MAPEG'e Personel Alımı Yapılacak! Başvurular Sürüyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'ne personel alımı için 27 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 12 Şubat'a kadar sürecek.

03 Şubat 2020 Pazartesi 13:59
MAPEG'e Personel Alımı Yapılacak! Başvurular Sürüyor

MAPEG'e Personel Alınacak. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'ne 20 personel alımı için başvurular devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Resmi sayfası ve BİK'ten yapılan duyuruda 20 personel alımı için, "Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde istihdam edilmek üzere; aşağıda yer verilen bölüm mezunlarından sözlü giriş sınavı sonucu toplam 20 Yeraltı Maden Uzmanı alınacaktır" ifadelerine yer verilmiş, başvuruların 27 Ocak'ta başlayacağı 12 Şubat saat 17.00'ta sona ereceği bildirilmişti. Başvuru yapacak adayların, mezuniyet şartlarının yanı sıra başvuru genel şartlarını da yerin getirmesi gerektiği vurgulandı.

SUBAY , ASTSUBAY, BEKLİ ALIMI, SON DAKİKA GELİŞMELERİ VE DAHA FAZLASINI TAKİP ETMEK KAMU BÜLTENİ'NİN YOUTUBE SAYFASININ ETKİN HALE GELMESİNİ İSTİYORSAN TIKLA VE ABONE OL.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Yeraltı Maden Uzmanı sözleşmeli personel pozisyonu için açılan giriş sınavına başvuracak adaylarda aşağıdaki şartlar aranır:
- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak.
- Giriş Sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla kırk beş yaşını doldurmamış olmak. (1 Ocak 1975 sonrası doğumlular)
- En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, tabloda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden mezun olmak.
- Yeraltı maden işletmelerinde en az beş yıl iş tecrübesine sahip olmak.
- Sağlık bakımından uzun süre seyahat etmesine ve belirlenen görevleri yapmasına engel hali bulunmamak.
- Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular için www.mapeg.gov.tr internet adresinden başvuru formu doldurularak, istenilen gerekli belgeler ile birlikte şahsen veya posta yoluyla birlikte Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.


İSTENİLEN BELGELER
a) Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün "www.mapeg.gov.tr" internet adresinde yer alan başvuru formu,

b) Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılı kimlik kartı / nüfus cüzdanı fotokopisi,
c) Maden Mühendislerinde; yeraltında, yer altı üretim yöntemi ile faaliyet yürütülen maden işletmelerinde en az beş yıl çalıştığını gösterir belge, (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya Teknik/Daimî Nezaretçilik kayıtları)
ç) Jeoloji, Jeofizik ve Hidrojeoloji Mühendislerinde; yeraltında madencilik faaliyeti yürütülen işletmelerde en az beş yıl çalıştığını gösterir belge, (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde
kayıtlı yeraltı maden işletmelerinde çalıştığına dair teknik eleman kayıtları)
d) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınmış barkodlu mezun belgesi, (Belgenin aslı ile birlikte şahsen başvuruda bulunulması halinde Genel Müdürlükçe bir örneği tasdik edilerek aslı iade edilecektir.) (Eğitimini yurt
dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği)
e) Son 6 ay içerisinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf, (bir adedi forma yapıştırılacak)
f) Detaylı özgeçmişi,
g) Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet sisteminden alınabilir)
 

Son Güncelleme: 03.02.2020 14:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MZO 2020-02-03 17:37:04

Kardeşim alım yapmasaydınız daha iyiydi. 10 senede bir alım yapıldı, oda 10 alım 3 bölüme bölündü. En az 5 yıllık nedir. Jeofizikçilerin %85i boşta zaten. Sanki özel bir ilaan gbi geldi bana.