Kamu Personeli Alımında Yaşanan Mağduriyetler İçin İbrahim Kalın'dan Randevu Talebi

Kamu İstihdam Mağduriyetleri ve Dayanışma Platformu, kamu personeli alımındaki mağduriyetleri dile getirmek için İbrahim Kalın 'dan randevu talep ediyor.

Kamu Personeli Alımında Yaşanan Mağduriyetler İçin İbrahim Kalın'dan Randevu Talebi

Kamu İstihdam Mağduriyetleri ve Dayanışma Platformu, kamu personeli alımındaki mağduriyetleri dile getirmek için İbrahim Kalın 'dan randevu talep ediyor.

22 Şubat 2019 Cuma 09:02
Kamu Personeli Alımında Yaşanan Mağduriyetler İçin İbrahim Kalın'dan Randevu Talebi

Kamu İstihdam Mağduriyetleri ve Dayanışma Platformu İbrahim Kalın 'dan randevu talep ediyor.

Platform adına açıklama yapan Kenan Akbulut şu çağrıda bulundu:

"Sn. İbrahim Kalın, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’na,

Kıymetli sn. İbrahim Kalın Hocam, bildiğimiz gibi, İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nde ilk sırayı, Medeni ve Siyasi Haklar almaktadır. İkinci sırada ise pozitivist (olumlu) hak anlayışının bir uzantısı olan İktisadî, Toplumsal ve Kültürel Haklar yer almaktadır. İkiz Sözleşmeler olarak da adlandırılan bu kategorilerin statüsü Uluslararası niteliktedir. Nihayetinde, Eğitim Hakkı; İktisadî, Toplumsal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesi kapsamında yer alır ve ulusal hiçbir insan hakları mekanizması yahut bireyi devlete karşı yükümlendirecek herhangi bir husus Eğitim/Öğrenim Hakkını sınırlandıramaz.

Ulusal mevzuatta yer alan 30/ 35 yaş haddi bir temel (evrensel) hak olan Eğitim Hakkını doğrudan kısıtlamaktadır. Temel Hak ve Hürriyetler, TEMEL OLMA VASFINI ilk kez 1982 Anayasası’nda düzenlenmiş olmasından değil; Milletlerarası Sözleşme ve Protokollere koşut olarak iç hukuka aktarılmış olmasından almaktadır. Temel Hak ve Hürriyetler, olağanüstü hâllerde bile askıya alınırken, Sözleşmeye taraf devlet, MİLLETLERARASI HUKUKTAN DOĞAN YÜKÜMLÜLÜKLERİ İHLÂL EDEMEZ. 1982 Anayasası’nda bile Eğitim-Öğrenim Hakkı ve Ödevi sınırlandırılabilecek haklar arasında düzenlenmemiştir.

Anayasamızın 70. maddesine göre; kamu hizmetlerine girmede, MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ NİTELİKLER dışında hiçbir ayrım gözetilemez hükmü amirdir. Yani düzenleme yaş gibi biçimsel, şeklî unsurların aksine; adayın özgüvenini, temsil kabiliyetini esas alan soyut unsurlara dayanmaktadır. Ayrıca ; 28 Şubat Post modern Darbesi, kat sayı ve 10 yıllarca sınav ve mülakatlardaki yaşanan usulsüzlükler , fetö terör olayları, hasebiyle 30/35 yaşını ikmal etmiş yüz binlerce aday gideril(e)meyen mağduriyetten vicdanen rahatsızdır.

Siz Kıymetli Büyüklerimizden istirhamımız, hem hukukilik, hem yerindelik denetimi yapabilecek kurum ve mercileri harekete geçirerek; derdimize, maruz bırakıldığımız bu olumsuz duruma çare olmanızdır. Son olarak; Siz değerli büyüğümüzü, Kamu İstihdam Mağduriyetleri ve Dayanışma Plâtform Grubu olarak ziyaret etmek, mağduru olduğumuz olumsuzlukları tarafınızla bizzat görüşebilme arzusuyla randevu istirham ediyoruz.

Durumu bilgilerinize sunar; gereğinin yapılmasını saygıyla arz ediyoruz. Kalb-i selam, saygı ve sevgilerimle...

KAMU İSTİHDAM MAĞDURİYETLERİ VE DAYANIŞMA PLATFORM SÖZCÜSÜ Kenan AKBULUT

Son Güncelleme: 22.02.2019 09:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Elif 2019-02-22 11:26:48

Kesinlikle kamuya alımlarda 35 yaş sınırı kaldırılmalı, emekler ziyan olmamalı.

Avatar
tülin 2019-02-22 11:34:34

Adalet Bakanligi idari hakimlik sinavlarina giris sartlarindan olan 35 yas sinirlamasinin kaldirilmasini talep ediyoruz

Bizler ulkemizin basortusu sorunu yuzunden
istedigi meslekleri secememis magdurlariyiz.
Cumhurbaskanimizin vesilesiyle ozgurlugumuze kavustuk,istedigimiz kariyer mesleklerine hazirlanmaya basladik bu seferde yas sinirlamasina takildik.

Bizlerin binlerin magduriyetini giderin sizlere her zaman guvendik.

Misafir Avatar
hatice 2019-02-26 12:37:15 @tülin

ben de 35 yaş yüzünden katiplik sınavlarına başvuru yapamıyorum bu sorunu sonuna kadar takip edelim

Beğenmedim! (0)
Avatar
Kena akbulut 2019-02-22 11:23:27

Sayim Basdanismanim biz dertliyiz dertli ülkemize sevdamız uyutmuyor bizleri lütfen randevu talebimize olumlu bakıp dinleyiniz bizi.biliyoruz canla basla çok yoğun çakışıyorsunuz efendim ama 15.20 dakika zaman ayırmanız yüzbinlerin yüzünü güldürecek lütfen istirham ediyoruz efendim.sevgilerimle

Avatar
Sibel 2019-02-22 11:35:23

Eşitlik ve insan haklarına aykırı bir sorunun son bulması dileğimizdir Kamuda yaş Mağduriyeti yüzünden atanamama son bulsun 35 yaş sınır olmasın herkes hakkı olana sahip olsun

Avatar
Halil 2019-02-22 11:47:45

Değerli Başdanışmanımız.. Lütfen sesimize kulak verin kamuda yaş mağduriyeti bitsin. Gümrük Muhafaza Memurluğu gibi kolluk kuvvet alımlarında 30 yaş sınırı esnetilsin.

Avatar
Hasan 2019-02-22 11:58:49

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) MEZUNLARI KADRO BEKLİYOR !!!

Avatar
Halil 2019-02-22 11:48:01

Değerli Başdanışmanımız.. Lütfen sesimize kulak verin kamuda yaş mağduriyeti bitsin. Gümrük Muhafaza Memurluğu gibi kolluk kuvvet alımlarında 30 yaş sınırı esnetilsin.

Avatar
ZEKERİYA ÇÖKLÜ 2019-02-22 12:24:18

Anayasa 70 hakkıyla uygulanmalı