Kura ile İŞKUR'dan En Az İlkokul Mezunu 1000 İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

TTK , İşkur aracılığıyla kura ile 1000 işçi alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilan için başvuru ekranı açıldı. En az ilkokul mezunu personel alımında başvuru detayları ve başvuru ekranı haberimizde.

Kura ile İŞKUR'dan En Az İlkokul Mezunu 1000 İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

TTK , İşkur aracılığıyla kura ile 1000 işçi alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilan için başvuru ekranı açıldı. En az ilkokul mezunu personel alımında başvuru detayları ve başvuru ekranı haberimizde.

12 Şubat 2019 Salı 08:30
Kura ile İŞKUR'dan En Az İlkokul Mezunu 1000 İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu 1000 işçi alımı başvuru ekranı açıldı.

TTK tarafından geçtiğimiz hafta yayımlanan duyuruda, Madenci olarak çalıştırmak üzere kura çekimi ile toplamda 1000 adet personel alımı yapılacağına yer verildi. Yayımlanan ilanın ardından başvuru ekranı bugün açıldı.

Biz de kamubulteni.com olarak, Türkiye İş Kurumu resmi internet sayfasında bulunan iş ilanları kısmında açılan başvuru ekranına haberimizde yer verdik.

İŞKUR 'DA YAYIMLANAN İLANLAR ŞU ŞEKİLDE;

BAŞVURU DETAYLARI

TTK 1000 işçi alımı başvurusu yapmak isteyen adayların aşağıdaki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir:

  • İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • En az İlkokul mezunu olmak, -
  • İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,
  • Askerlikle ilişiği olmamak,
  • Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak,

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

TTK 1000 işçi alımı kura tarihleri şu şekilde;

  • Zonguldak 700 işçi alımı; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda
  • Amasra/Bartın 200 işçi alımı ; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,
  • Karabük 100 işçi alımı ; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Karabük Nikah salonunda yapılacak.

İŞKUR 'DAKİ İLAN METNİ

İşkur'da yayımlanan ilan metni şu şekilde;

A) Genel Hususlar:

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.
2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.
4) EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
6) KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.
10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.
13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

DİĞER HUSUSLAR:

1- Başvurular sonucu oluşacak noter kurasına esas liste http://www.taskomuru.gov.tr/ internet adresinden duyurulacaktır.
2- Duyurulan listeden açık iş sayısı kadar asil ve yedek aday noter kurası yöntemiyle belirlenecektir.
3- 9/8/2009 tarihli Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5. Maddesinde yer alan "İşe Göndermede Öncelikli
Olanlar" ayrı bir kuraya tabi tutulmayacak olup diğer adaylarla birlikte aynı listede ve kurada yer alacaklardır.
4- Kura sonucu işe girmeye hak kazanan adaylar "pano-ayak üretim işçiliği" sanatında çalışıtırılacak olup Türkiye Taşkömürü Kurumunca sevk edilecekleri tam teşekküllü
hastaneler tarafından 20/06/2012 tarih ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak hazırlanan Türkiye Taşkömürü Kurumu Beden Gücü Yönergesinin
hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları "yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır" kararlı sağlık raporlarını almalarına
müteakip işe başlatılacaklardır.

BAŞVURU EKRANI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki linklerden müracaatını yapması gerekmektedir.

700 alım: https://goo.gl/NcSa7w

200 alım: https://goo.gl/cY35et

100 alım: https://goo.gl/HBxJH6

Linkleri kopyalayın ve yeni sekmede açın. 

TÜM KAMU İLANLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 12.02.2019 10:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.