Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne Büro Memuru, Deniz Trafik Operatörü ve Mühendis Alımı Yapılacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne personel alımı duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne Büro Memuru, Deniz Trafik Operatörü ve Mühendis Alımı Yapılacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne personel alımı duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı.

17 Ağustos 2020 Pazartesi 00:25
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne Büro Memuru, Deniz Trafik Operatörü ve Mühendis Alımı Yapılacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne 10 Deniz Trafik Operatörü, 19 Büro Memuru, 2 Mühendis alınacağı belirtilirken, ilgili alıma başvuruların İŞKUR aracılığıyla alınacağı kaydedildi. Resmi duyuruda başvuru sürecine dair, "İlanlara Başvurular Türkiye İş Kurumu Üzerinden Yapılacaktır. İlanlar, Türkiye İş Kurumunun https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresinde yayınlanacaktır." denilirken ayrıca aşağıdaki açıklamalar görüldü: 

Açıklama 1- Kuruluşumuza gönderilen aday listelerinde, ilan edilen başvuru şartlarını sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
Açıklama 2- Türkiye İş Kurumunca nihai listelerin ulaşmasına müteakip sözlü sınav/mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıca duyurulacaktır.
Sözlü sınav konuları;
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası
• Atatürk İlke ve İnkılâp Tarihi
• Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri
• 4857 Sayılı İş Kanunu
•Büro Personeli(Memur) unvanı için tahsil ve aranılan kriterlere ilişkin konuları, deniz trafik operatörü için denizcilik alanı, mühendis adaylar için
mühendislik konularını kapsar.

Sınavda Değerlendirme; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlke ve İnkılâp Tarihi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel
Müdürlüğünün görevleri, 4857 sayılı İş Kanunu konularında 15'er puan, kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesinde ise 40 puan olmak
üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır.
Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır.
Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle
belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir.
Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır.
En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir.
Asıl ve yedek aday listeleri kurumun internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

RESMİ GAZETE'DEKİ İLAN İÇİN TIKLA.pdf

Son Güncelleme: 17.08.2020 16:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.