İŞKUR Üzerinden İEP Kapsamında 20 Farklı İlan Yayımlandı! Personel Alımı Yapılacak Şehirler

Bolu, Batman, Kocaeli, Ankara, Şırnak , Aydın, Kocaeli, İstanbul, Samsun, Şanlıurfa, İzmir, Balıkesir illerinde İEP kapsamında işçi alımları yapılacak.

İŞKUR Üzerinden İEP Kapsamında 20 Farklı İlan Yayımlandı! Personel Alımı Yapılacak Şehirler

Bolu, Batman, Kocaeli, Ankara, Şırnak , Aydın, Kocaeli, İstanbul, Samsun, Şanlıurfa, İzmir, Balıkesir illerinde İEP kapsamında işçi alımları yapılacak.

28 Temmuz 2020 Salı 21:57
İŞKUR Üzerinden İEP Kapsamında 20 Farklı İlan Yayımlandı! Personel Alımı Yapılacak Şehirler

YENİ BEKÇİ ALIMI, POLİS ALIMI, MEMUR ALIMI, SUBAY-ASTSUBAY ALIMI, PÖH ALIMI HABERLERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE KATIL.

İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden İş Başı eğitim programı kapsamında yeni iş ilanları yayımlanmaya devam ediliyor. İEP ile; Bolu, Batman, Kocaeli, Ankara, Şırnak , Aydın, Kocaeli, İstanbul, Samsun, Şanlıurfa, İzmir, Balıkesir illerinde farklı unvanlarda personel istihdam edileceği belirtilirken, iş arayan adayların İEP ilanlarına https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3 adresinden erişebileceği kaydedildi. Adaylar, söz konusu sayfaya giriş yaptıktan sonra ara seçeneğini kullanarak kendilerine uygun iş ilanlarına başvuru yapabilecekler.

İEP NEDİR?
şbaşı eğitim programları; Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır.


Programa katılmak isteyenler işbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi Kurumumuzdan kendilerine işyeri bulunmasını da talep edebilmektedirler. Ayrıca işverenler de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR’dan da talep edebilmektedirler.


İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları


Belirtilen şartları sağlayan vatandaşlar işbaşı eğitim programlarına katılabilmektedir.

1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
2. 15 yaşını tamamlamış olmak,
3. İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
4. Emekli olmamak,
5. Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
6. Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,
7. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,


Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.


Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.


İşbaşı Eğitim Programlarının Süresi


İşbaşı Eğitim Programı; günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir.


İşbaşı eğitim programı bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MEB Hayat Boyu Öğrenme Modüllerinin asgari süresinden az olmayacak şekilde ve diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmaktadır.


Siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda düzenlenecek olan işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş arası gençler için 9 aya kadar işbaşı eğitim programı düzenlenebilmektedir.


İşbaşı Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler


İşbaşı eğitim programına katılan vatandaşlara, programa fiilen katıldıkları gün üzerinden;

1. İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 89,4 TL, öğrenciler için 67,05 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 44,7 TL zaruri gider ödemesi,
2. İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi
3. Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 100 TL zaruri gider ödemesi,
4. İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi,
5. Genel sağlık sigortası primi,
6. İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından işbaşı eğitim programı süresince karşılanmaktadır.


Ayrıca İşbaşı eğitim programı katılımcılarına program sonunda, katıldıkları programa ilişkin bilgileri gösteren İşbaşı Eğitim Programı Sertifikası verilmektedir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adsız 2020-07-29 09:22:08

Mardin e işkur alımı niye yok