DT En Az Lise Mezunu Kamu İşçisi Alımı Başvuruları İŞKUR Üzerinden Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın KPSS Şartsız ve KPSS ile kamu işçisi alımına başvuru işlemleri başlıyor. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

DT En Az Lise Mezunu Kamu İşçisi Alımı Başvuruları İŞKUR Üzerinden Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın KPSS Şartsız ve KPSS ile kamu işçisi alımına başvuru işlemleri başlıyor. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

21 Temmuz 2019 Pazar 18:37
DT En Az Lise Mezunu Kamu İşçisi Alımı Başvuruları İŞKUR Üzerinden Yapılacak

DT En Az Lise Mezunu Kamu İşçisi Alımı Başvuruları İŞKUR Üzerinden Yapılacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı ve Bölge Tiyatro Müdürlükleri sürekli işçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, "Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı ve Bölge Tiyatro Müdürlükleri bünyesinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır." ifadeleri yer alırken, alım yapılacak pozisyonlar ve kontenjan dağılımı aşağıdaki gibi oldu: 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak. 2) 18 yaşını tamamlamış olmak. 3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 4) Kamusal haklardan mahrum bulunmamak. 5) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak. 6) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) 7) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak. 8) Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir. 9) Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. 10) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir. 11) İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir. 12) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan - sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Başvurular Online Yapılıyor! Türkiye İş Kurumu internet sayfası üzerinden yapılacak başvuruların 26 Temmuz'a kadar süreceği, 22 Temmuz'da ise başvuru sayfasının açılacağı öğrenildi. Kura işlemleriyle ilgili sürece dair bilgilendirme devtiyatro.gov.tr adresinden takip edilebilecek.

DİĞER İŞ HABERLERİNE GÖZ ATMAK, YENİ HABERLERİ KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA VE KATIL.

Son Güncelleme: 21.07.2019 18:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.