174 Kamu İşçisi ve Personeli Alımı Başvurusu Başladı

İŞKUR üzerinden kamu ilanları bugün yayımlandı. Yayımlanan kamu ilanlarına baktığımızda en az ilkokul mezunlarından KPSS puan şartı olmadan personel ve işçi alımı yapıldığı görüldü.

174 Kamu İşçisi ve Personeli Alımı Başvurusu Başladı

İŞKUR üzerinden kamu ilanları bugün yayımlandı. Yayımlanan kamu ilanlarına baktığımızda en az ilkokul mezunlarından KPSS puan şartı olmadan personel ve işçi alımı yapıldığı görüldü.

20 Temmuz 2020 Pazartesi 08:16
174 Kamu İşçisi ve Personeli Alımı Başvurusu Başladı

Kamuya personel ve işçi alımı başladı.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden bugün duyurular yayımlandı. Yayımlanan duyurularda , farklı kadrolarda istihdam etmek üzere kamu işçisi ve personeli alımı yapılacağına yer verildi. 7 farklı kadroda 4 kamu kuurmunda istihdam etmek üzere yapılan kamu işçisi ve personeli alımında başvuru bilgilerine kamubulteni.com olarak bu yazımızda yer verdik.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel kadroları şu şekilde;

İç Mekan Ve Mobilya Teknolojisi Teknisyeni  

- Elektrikçi (Genel)(Bakım ve Onarım Elektrikçisi/Endüstriyel Bakım ve Onarımcısı)  

- Büro İşçisi  

- Temizlik Görevlisi  

- Güvenlik Görevlisi  

- Beden İşçisi (Genel)  

- Klinik Destek Elemanı (Hastane)  

Alım yapan kamu kurumları ise şu şekilde;

- BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ

- ATABAĞI BELEDİYEBAŞKANLIĞI

- HARRAN ÜNÜVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

- KARAYOLLARI 4.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlanlara başvuracak adaylarda aranan şartlar şu şekilde;

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığıalmıyor olmak.

- Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli olmak veya muaf olmak),

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

     - Kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak.

     - Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

     - Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

     - Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

-. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek.

- Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunu olmamak.

BAŞVURU

İlana başvuru yapmak isteyen adayların İŞKUR e sube sayfasına gitmesi gerekmektedir. esube.iskur.gov.tr adresine gidin ve açılan sayfada iş arayan kısmından kimlik numaranız şifrenizle giriş yapın. 

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada iş ilanlarını tıklayın. Son olarak karşınıza iş arama sayfası çıkacak. Bu sayfada ise işyeri türü yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyip ARA butonuna tıklayın.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.