TİGEM 100 Kadrolu, 496 Geçici İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: İşte İŞKUR Personel Alımı Başvurusu 2020

TİGEM tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda , farklı kadrolarda istihdam etmek üzere personel ve işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular İŞKUR üzerinden alınmaya başladı.

TİGEM 100 Kadrolu, 496 Geçici İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: İşte İŞKUR Personel Alımı Başvurusu 2020

TİGEM tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda , farklı kadrolarda istihdam etmek üzere personel ve işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular İŞKUR üzerinden alınmaya başladı.

19 Ekim 2020 Pazartesi 16:28
TİGEM 100 Kadrolu, 496 Geçici İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: İşte İŞKUR Personel Alımı Başvurusu 2020

Tarım İşletmesi personel alımı başvuru ekranı açıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere kadrolu 100, geçici 496 işçi alımı başvurusunun başladığına , başvuruların İŞKUr üzerinden alındığına yer verildi. 

Biz de Kamubulteni.com olarak bu yazımızda TİGEM bünyesine yapılan işçi alımının başvuru bilgilerine ve başvuru detaylarına yer verdik.

İlana başvuracaklarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

TİGEM tarafından yayımlanan personel alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru genel şartlarını taşıyor olması gerekmektedir:

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2) 18 – 45 yaş aralığında olmak,

3) Müracaat edecekleri işyerinin bağlı bulunduğu İlin İl ve İlçelerinde ikamet etme, Şartlarını taşımaları gerekmektedir.

4) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

5) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

6) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

7) Başvurunun son günü itibarıyla işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak,

8) Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen ve tercih ettikleri görev unvanlarına ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımaları gerekir.

9) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

10) Alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

11) Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

12) Adaylar, Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) yayımlanan listeden Müracaat edecekleri işyerinin bağlı bulunduğu İlin İl ve İlçelerinde ikamet etmek şartıyla sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

13) Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

14) Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması gerekmektedir.

15) Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

16) Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. şartları aranır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

100 kadrolu işçi alımı için TIKLAYIN

496 geçici işçi alımı için  TIKLAYIN

BAŞVURU ADIMLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları izleyerek başvurusunu İŞKUR üzerinden yapması gerekmektedir:

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI yazan kısma tıklayın.

İş arama sayfası karşınıza çıkacak. Son olarak İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyin ve ARA butonuna tıklayın.

KAMU İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hatice 2020-10-19 17:19:09

Kyk borçları silinmeli evet bu krediyi sizler bize okurken zorlanmamak adına bir nevi destekte bulunuyorsunuz ama gelgelelim mezun olunca bu destek tam tersi köstek durumuna çıkıyor daha kötü hale geliyor o kadar insan var mezun olup açıkta duran ama iş olacağı sıfır insanlar iş bulamazken 82 alanı atamayıp 65 alanı atıyorken biz çalışamayanların suçu nedir? Çalışmadan kimse bu borcu ödeyemez önce istihdam olanak sağlanacak ondan sonra verilen paranızı alacaksınız

Avatar
Sacms 2020-10-19 18:24:36

Hatice hanim ne alaka konuyla alakasi yok sizin soylediginizin

Avatar
İdris 2020-10-20 15:48:01

Krediyi alırken hiç düşünmedin mi almayanların suçu ne onlar napsin peki almayıp gidip çalışıp okul masraflarını çıkardıla alıp yerken iyiydi çok çok zor durumda olmayıp alan insanlar şimdide ödeme imkanı olup devletin silmesini bekleyenler daha çok beklersiniz