Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı Yapacak (Hastaneye Güvenlik, Temizlik ve Bakım Onarım Personeli)

Aftonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunları arasından yapılacak işçi alımında başvuru bilgileri yazımızda.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı Yapacak (Hastaneye Güvenlik, Temizlik ve Bakım Onarım Personeli)

Aftonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunları arasından yapılacak işçi alımında başvuru bilgileri yazımızda.

02 Ekim 2020 Cuma 00:00
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı Yapacak (Hastaneye Güvenlik, Temizlik ve Bakım Onarım Personeli)

Sağlık Bilimleri Üniversitesi işçi alacak.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Aile, ÇAlışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu ilan sayfaıs üzerinden bugün yayımlanan duyuruda , temizlik personeli, güvenlik görevlisi ve bakım onarım personeli kadrolarında istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağına yer verildi. 

Üniversite bünyesine kadrolu olara yapılacak işçi alımında başvuru bilgileri yazımızda.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/d maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında yapılacak işçi alımında başvuru genel şartları şu şekilde :

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak

2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

4. Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.

5. Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel (ruhsal ve fiziksel) sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

6. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinin 9.maddesinde "Talebin ilanından itibaren, adaylara (...)(1) beş günlük başvuru süresi tanınır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. (Ek cümle: 3/4/2015- 2015/7525 K.; Değişik üçüncü cümle: 24/4/2017-2017/10092 K.)

7. Başvuran adaylar Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde diğer çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.

8. 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından gün almamış olmak.

9. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, muaf olmak veya tecilli olmak)

10. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Kadro dağılımı şu şekilde:

ÖZEL ŞARTLAR

TEMİZLİK PERSONELİ (Temizlik Görevlisi) 1. Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak 2. Lise ve dengi okul mezunu olmak. 3. Erkek Temizlik Personeli sayısı Rektörlük ve bağlı eğitim binaları arasında ağır yük ve ekipman gerektiren işler dikkate alınarak hesaplanmıştır. 4. Bayan Temizlik Personeli sayısı yeni açılacak olan hasta ve rehabilitasyon bakım merkezi bayan katındaki temizlik işerinde çalıştırılmak üzere hesaplanmıştır.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ (LİSE VE DENGİ) 1. Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak 2. 5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak, 3. Lise ve dengi okul mezunu olmak. 4. Kadın adaylarda en az 163 cm boyunda olmak, Erkek adaylarda en az 175 cm boyunda olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla,15’den az olmamak (Boy ve kilo bilgileri sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir.) 5. (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ (ÖN LİSANS) 1. Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak 2. 5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak, 3. Ön lisans mezunu olmak. 4. Kadın adaylarda en az 163 cm. boyunda olmak, Erkek adaylarda en az 175 cm. boyunda olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla,15’den az olmamak (Boy ve kilo bilgileri sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir.) 5. (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

BAKIM ONARIM PERSONELİ (Elektrik-Elektronik Teknolojisi Teknisyeni ve Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme) 1. Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (Ruhsal ve Fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak 2. Başvuru yapılacak ilgili meslek kolu için, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika ve meslek koluna ait alanda ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak, 3. Elektrik-Elektreonik Teknolojisi Teknisyeni : En az 2 yıl asansör bakım-onarım alanında mesleki tecrübe sahibi olmak ve belgelendirmek. (En Az 2 Yıl Hizmetinin Bulunduğunu SGK Hizmet Dökümü İle Belgelemek veya Bonservis belgesi ile beyan etmek) 4. Tesisat Teknolojisi Teknisyeni: En az 2 yıl Tesisat bakım-onarım alanında mesleki tecrübe sahibi olmak ve belgelendirmek. (En Az 2 Yıl Hizmetinin Bulunduğunu SGK Hizmet Dökümü İle Belgelemek veya Bonservis belgesi ile beyan etmek) 5. İklimlendirme Teknisyeni : En az 2 yıl klima bakım-onarım alanında mesleki tecrübe sahibi olmak ve belgelendirmek. (En Az 2 Yıl Hizmetinin Bulunduğunu SGK Hizmet Dökümü İle Belgelemek veya Bonservis belgesi ile beyan etmek)

BAŞVURU

İlana başvurular İŞKUR üzerinden esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
NECATI KARADENIZ 2020-10-19 18:42:09

neden 35 yas alti isteniyor 35 yas ustu bunlari yapamazmi ne kadar issiz var hbr varmi ben gecen sene muracat ettim yads siniri yoktu bu sene ne ozelligi var 35 ustu afyonda ne kadar issiz var elinizi vicdaniniza koyun yad problem olmasin.