ABD'de Askerlere Tiktok Yasağı Geldi!

ABD Donanması, Çin merkezli sosyal medya uygulaması Tiktok'un hükümet tarafından verilen mobil cihazlarda kullanılmasını yasakladı.

ABD'de Askerlere Tiktok Yasağı Geldi!

ABD Donanması, Çin merkezli sosyal medya uygulaması Tiktok'un hükümet tarafından verilen mobil cihazlarda kullanılmasını yasakladı.

22 Aralık 2019 Pazar 13:57
ABD'de Askerlere Tiktok Yasağı Geldi!

Yasaklanmadaki gerekçe ise ulusal güvenlik olarak açıklandı. Salı günü, donanmanın sosyal medya sayfasında personele hitaben paylaşılan gönderide, hükümet tarafından sağlanan mobil cihazlarda Tiktok isimli uygulamanın yasaklandığı, kaldırmayanların donanmanın internet ağına girişinin yasaklanacağı vurgulandı.

Uygulamanın ulusal güvenliğe tehdit olabileceğine dikkat çekilirken, Pentagon sözcüsü Orlanda, konuya dair yaptığı açıklamada emrin 'Ortaya çıkan tehditlere' karşı gerekli olduğunu söyledi.  Video paylaşım uygulaması Tiktok, ülkemizde de büyük tartışmaları beraberinde getiriyor. Kısa sürede dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi haline gelen Tiktok'la ilgili sık sık şikayetler gelirken, kullanıcı sayısı ise günden güne büyük artış gösteriyor.

Geçtiğimiz haftalarda ABD'de Tiktok'un tamamiyle yasaklanmasına ilişkin bir sürecin başlatılabileceği belirtilmişti. Çin'de Tiktok kullanılmıyor... Çin hükümeti Tiktok' müsade etmezken, Tiktok'un benzeri bir uygulama Çin'de faaliyet gösteriyor. Çin'de Facebook, Youtube vb.  platformların benzerleri kullanılıyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Meheme 2019-12-22 14:18:00

Darısı Türkiye'nin başına

Avatar
Ayyüce 2019-12-23 12:09:50

En başta bunun Türkiye'de yasaklanilmasi gerekiyor . toplumsal kurallar ihlal ediliyor . Genc yasta cocuklarin kendilerini beğendirme yarışmasina girmesi . Ve toplumda insanlarin bi ugras degil bir eglence sefasina dalmasi . Bu ulkenin gelecegini de tehdit ediyor . Gelecegi gencler yonetecekse gelecegimiz buyuk tehlikede demektir . Bu ve bunu gibi toplum ahlakina ve gelecegine gelecegin temeline zarar veren butun uygulamalar kapatilmali . toplumu bilinclendiren Ve beyin yaristiran toplum kurallarini ihlal etmeyen programlar gelistirilmelidir