Uzman Erbaş ve Çavuş Maaşları ile Tazminatlarına Zam TBMM Gündeminde

MSB ve jandarma uzman erbaşları hakkında TBMM'de son dakika açıklaması geldi. Açıklamada düşük maaş ve düşük tazminat meselesi ile ek gösterge düzenlemesine değinildi.

Uzman Erbaş ve Çavuş Maaşları ile Tazminatlarına Zam TBMM Gündeminde

MSB ve jandarma uzman erbaşları hakkında TBMM'de son dakika açıklaması geldi. Açıklamada düşük maaş ve düşük tazminat meselesi ile ek gösterge düzenlemesine değinildi.

22 Aralık 2020 Salı 21:49
Uzman Erbaş ve Çavuş Maaşları ile Tazminatlarına Zam TBMM Gündeminde

MSB ve Jandarma uzman erbaş çavuşlar için teklif.

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu toplandı. Toplanan Genel Kurul'da Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel söz aldı ve önemli bir açıklamada bulundu. Özgür Özel açıklamasında uzman çavuşlar ile uzman erbaşların ciddi sorunlarının , halledilmesi gereken problemlerinin olduğunu söyleyerek AK Parti ve diğer partilere çağrıda bulundu. 

MSB ve Jandarma ile Sahil Güvenlik bünyesindeki uzman erbaşların ciddi problemlerinin TBMM tarafındna çözülmesi gerektiğini söyleyen Özgür Özel, "Uzman çavuşlar, İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görev alan uzmanların ciddi problemleri var. Tüm uzmanlar Emekli Derneğince partimize ulaştırılan talepler göre başta özlük hakları olmak üzere Uzman Erbaş Kanunu’nda bir düzenleme talebi var. 45 yaşına gelince sivil memurluğa geçen uzmanların, sivil memur statüsüyle emekli edilerek ciddi bir hak kaybı yaşadıkları belirtiliyor." dedi. 

DAHA DÜŞÜK MAAŞ VE TAZMİNAT

Yukarıda sayılan durum nedeniyle daha düşük maaş ve tazminat hakkı verildiğinin altını çizen Özel, "Bu durumda daha düşük maaş ve tazminat aldıkları, yeşil pasaportlarının ve sosyal tesisler ile ordu evlerine giriş haklarının ellerinden alındığı, subay ve astsubayların aksine silahlarını kendi ceplerinden parayla aldıkları, bir yıl içinde doksa gün istirahat yapar veya hava değişimi alırlarsa uzmanlıkla ilişiklerinin kesildiği; bir uzmanın, babasına organ nakliden bulunduğu için doksa günlük istirahat süresini almanın bile ilişik kesme sebebi sayıldığı, her üç yılda bir aldıkları kıdemin rütbeden sayılmadığı; aldıkları maaşa, alacakları tazminata yansımadığı; uzmanların kurum içinde mobbinge maruz bırakıldıkları; çaycılık, yemekhane görevlisi, kalorifer ateşleyici gibi işlerinden olmayan sorunların çözümünde kullanıldıkları; uzman erbaşlar bir atama yönetmelikleri olmamalarından ve eğitim sürelerinin kısa olmasından şikâyetçiler ve hepsi kendilerine verilen 3600 ek gösterge sözünün tutulmasını talep ediyorlar Sayın Başkanım." dedi.

Uzman erbaş alımında son durum için TIKLAYIN

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ezel BAYRAKTAR 2020-12-22 22:17:54

Helal olsun

Avatar
Yasin SAĞLAM 2020-12-22 22:38:13

Yasin
Uzman Çavuş'lar olarak özlük haklarımızın iyileştirilmesini istiyoruz. Evli ve 1 çocuk babasıyım. Meslek güvencem sıfır. Özlük haklarımız hakkında çok ciddi bir ıyileştirme yapılması lazım. Kendim ve ailem için geleceğe dair çok büyük endişeler duymaktayım.En kötüsü de severek ve büyük istekle girmiş olduğum teşkilata yillarimi verip büyük emekler vermele rağmen emekli olamamaktır.

Avatar
Yasin 2020-12-22 22:31:10

Uzman Çavuş'lar olarak özlük haklarımızın iyileştirilmesini istiyoruz. Evli ve 1 çocuk babasıyım. Meslek güvencem sıfır. Özlük haklarımız hakkında çok ciddi bir ıyileştirme yapılması lazım. Kendim ve ailen

Avatar
Vatandas 2020-12-22 22:42:10

Anladık eyvAllah güvenlik korucularina niye zaam yok her görevi yapan biz operasyonlarda öncülük biz ne varsa biz ama maaşa gelince yeter bekçi ne yapıyor bana bı açıklama yapın ayıp ya bu askeride terörü bitiren güvenlik koruculari oldu herşeyi gördük

Avatar
Ramiz 2020-12-22 22:43:22

Umarım çabuk bir zaman içerisinde çözersiniz bu kaosu

Avatar
Hikmet YİĞİT 2020-12-22 22:45:30

Bu Vatanın birliği için yıllarca terörle mücadele birliklerinde görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ilk uzman çavuşları emekli edilirken
Yasada ne şekilde emekli edilecekleri tam olarak belirtilmediği için, 2010 yılında çıkarılan 6000 sayılı kanunun 26. maddesi ve 45 yaşı Sebebiyle,emeklilik gününü doldurmaları için Sivil memurluğa zorlanarak,emekli uzman çavuş özlük hakları silinerek sivil memur statüsünde emekli edildiler. Türkiye Büyük Millet Meclisi 2016 yılında yapılan bu hatanın farkına vardı. Çıkarılan 676 sayılı kanun hükmünde kararname ile kanunu değiştirerek, Uzman erbaş görev yaşını 52 ye çıkardı. Uzman çavuşların uzman çavuş olarak emekli edilmelerinin önünü açtı. Fakat 2016 yılından önce sivil memur statüsünde emekli edilerek hak kayıplarına uğratılan Türkiye genelinde 3000 (üç bin)e yakın uzman çavuş haksızlıklara uğratılarak emekli uzman çavuş özlük hakları silinerek en vasıfsız sivil memur statüsünde emekli edilip hak kayıplarına uğratılarak bir kenara bırakıldılar.
Size arz'ımız,
Uzman erbaş özlük haklarımızın, sivil memurluğa geçirilirken elimizden alınan 1 ( Bir ) derecemizin ve geçmişe dönük hak kaybımızın iadesi için bize yardımcı olmanız.
Saygılar sunuyoruz.
25 yıl uzman çavuş görevi yaptık.
3 ay sivil memurluk.
Sivil memur emeklisi edildik.
Bizim uzman çavuş emeklisi olmamız gerekmez mi ?
NOT : Devlet memurları kanununun 92. maddesi.
"En son 7 yıl nerede çalışırsanız oradan emekli olursunuz.
657 Devlet memurları kanunu.
Memurların çalışma yaşı 65.
Bu kanunlara aykırı hareket edildi ve bizi 45_50 yaşımızda RESEN emekli ettiler.
Bizler Uzman çavuş emeklisi olmak ve uzman çavuş özlük haklarımızın iadesini talep ve arz ediyoruz.
Yardımcı olursanız seviniriz.
Saygılar sunuyoruz.

Avatar
Yasin SAĞLAM 2020-12-22 22:48:33

Yasin
Uzman Çavuş'lar olarak özlük haklarımızın iyileştirilmesini istiyoruz. Evli ve 1 çocuk babasıyım. Meslek güvencem sıfır. Özlük haklarımız hakkında çok ciddi bir ıyileştirme yapılması lazım. Kendim ve ailem adına geleceğe dair büyük endişeler yaşamaktayım. Bu durumda benim moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. En kötüsü de severek ve çok büyük bir istekle girmiş olduğum teşkilattan emekli olamamamdır. Yorumu gören devlet büyüklerimin durumu kendi vicdanlarina bırakmaktayım. Gereğini tensiplerinize arz ederim

Avatar
Yasin 2020-12-22 22:51:48

Bunlar ne senin derdin ne de işin ortalığı karıştıracağına milletvekillerinin yemiş olduğu haltların hesabını ver !! Millet olarak bu tecavüz olaylarının üstünü nasıl kapatacağınızı merakla bekliyoruz özel beyefendi!!