Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan Öncesi, "Maalesef" Diyerek Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hürriyet'ten Ahmet Hakan'ın koronavirüs pandemisine ilişkin sorularına yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan Öncesi, "Maalesef" Diyerek Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hürriyet'ten Ahmet Hakan'ın koronavirüs pandemisine ilişkin sorularına yanıt verdi.

09 Nisan 2021 Cuma 16:26
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan Öncesi,  "Maalesef" Diyerek Açıkladı

Ahmet Hakan'ın , 'Bu gidiş nereye sayın Bakan?' sorusunu yönlendirdiği Sağlık Bakanı, dikkat çeken özeleştirilerde bulundu. Bakan Koca, vaka sayılarında büyük artış olduğunu, bunda mutasyonlu virüsün etkili olduğunu fakat sadece mutasyonla açıklanamayacağını, önlemlerin gevşetilmesi nedeniyle bu durumun söz konusu olduğunu söyledi.

Bakan Koca, çözümün aşının olabildiğince hızlandırılması ve beraberinde hareketliliğin azaltılmasında olduğunu vurgulayarak, "İkisini bir arada yapmamız gerekiyor. Bundan başka çözüm yolu yok" dedi. Bakan Koca, Ramazan aynın fırsata çevirilmesi ve hareketliliğin azaltılmasına dikkat çekerek şunları söyledi: Vaka sayılarında ciddi artış var. Bunda mutasyon tabii ki etkili ama sadece mutasyonla açıklayamayız. Önlemleri gevşettik maalesef. Önce tedbir, sonra aşı' ya da 'önce aşı, sonra tedbir' değil. İkisini bir arada yapmamız gerekiyor. Bundan başka çözüm yolu yok. Bugüne kadar yaşadığımız piklerde bir noktadan sonra durduğunu biliyoruz. Bu da aynı şekilde olacak. Ama bu nereye kadar çıkabilir? Onun için bir şey demem zor. Fakat önümüzdeki Ramazan ayıyla birlikte hareketlilik azalırsa pik noktasından aşağı doğru inişi bekliyoruz.

Son Güncelleme: 09.04.2021 16:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Adil 2021-04-09 20:40:54

Kongreler suçlu biz ise sütten çıkan ak kaşığız gibi konuşmak pek mantıklı gelmiyor bana valla
Maske yok mesafe yok hijyen yok hiç kimsede bunların sorumlusu bizleriz
Az bi gevşetme yapıldı %50 olarak çalışacak yerler %200 doldu şimdi

Avatar
Okay 2021-04-09 17:13:45

Evet hareketlilik ve mutasyon yani kimse
demiyor Akp kongreleri tıka basa otobüs otobüs oradan oraya İlden ile yayıldı sebeplileri kim kimler virüs varken neden böyle bir hata yapılır anlamış değilim yada bilerekmi yapıldı acaba bu yazdığım belkide yayınlanmayacak yayınlanırsa benim için büyük şaşkınlık olur.

Avatar
Cihan 2021-04-09 17:31:37

Kongrelerle fln hiç alakası yok yani vakaların artmasının söylemeye bile cesaretleri yok

Avatar
Cengiz 2021-04-09 22:52:39

Ramazan ayında tüm Türkiye nin kapatılması gerekiyor herkes evinde otursun

Avatar
Merve 2021-04-10 09:26:45

Arkadaşlar herkes suçlu burda, kimse söylenenlere uymadı kongreler evet o şekilde dolup taşmamalıydı, insanlarımız en ufak bir gevşemede sanki virüs bitmiş gibi gezip tozmamalıydı burada şuanda sen yaptın ben yaptım olayı olmamalı herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli, herkes kendinden sorumlu cahil insan maalesef çok fazla var maske takmakta direnen ama bunlar kul hakkı ve ben asla helal etmiyorum , herkes üzerine düşeni yapsa zaten bu kadar artmazdı vakalar . Sadece tek bir yeri suçlamak doğru değil herkes kendinden sorumlu ve herkes dikkat etmek zorunda artık .

Avatar
Maviş 2021-04-10 09:43:05

Rabbimm hayır etsin inşAllah sonumuzu

Avatar
Mahmut 2021-04-10 10:53:01

Ramazan’da camileri kapatmayın helak olmayasınız ha kongreler toplu konuşmalar düzenbenilir ama yüz adamın gittiği cami kapatılır vay be ...

Avatar
ibrahim 2021-04-10 12:18:06

Önemli olan eğitim çocukların maskenin içinde ders dinleme süresi az bence hibrit eğitim olmalı evde maskesiz daha rahat hiç olmazsa biraz rahatlarlar