Polis Olabilecekler: PA EGM Bekçi Alımında Sıra Diğer İllerde İşte Başvuru Şartları

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda İstanbul'a 400 bekçi alınacağına yer verildi. 400 bekçi alımı başvurusunda son haftaya girilirken bekçi olmak isteyenler, diğer illere alımın ne zaman olacağı sorusunu sormaya başladı.

Polis Olabilecekler: PA EGM Bekçi Alımında Sıra Diğer İllerde İşte Başvuru Şartları

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda İstanbul'a 400 bekçi alınacağına yer verildi. 400 bekçi alımı başvurusunda son haftaya girilirken bekçi olmak isteyenler, diğer illere alımın ne zaman olacağı sorusunu sormaya başladı.

26 Eylül 2020 Cumartesi 16:35
Polis Olabilecekler: PA EGM Bekçi Alımında Sıra Diğer İllerde İşte Başvuru Şartları

Polis olabilecekler. Bekçi alımında sıra diğer illerde.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafındna yayımlanan İstanbul 'a bekçi alımına başvurular sona eriyor. Akademi tarafından yayımlanan duyurda 19 Eylül 2020 günü başlayan bekçi alımı başvurusunun 2 Ekim 2020 günü sona ereceğine yer verildi. 2 Ekim 2020 Cuma günü sona erecek başvuruların ardındna EGM'nin , diğer iller için eksiklere göre yeni alım yapacağı öğrenildi.

Bekçiler ve bekçiliğe başvuru yapacaklarla bilgi alış verişi için  TIKLAYIN

BEKÇİ ALIMINDA BAŞVURU ŞARTLARI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan bekçi alımı kılavuzunda başvuru şartlarının şu şekilde olduğuna yer verildi:

 •     Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 •     En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 
 •     En az 167 cm boyunda olmak, 
 •    Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. 
 •    Başvuru yaptığı İstanbul il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,
 •    Askerlik ödevini bitirmiş olmak, 
 •     18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (19.09.2002 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (19.09.1990 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak, 
 •    Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
 •     Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,
 •    Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,
 •     Memuriyete engel bir hali bulunmamak,
 •    Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
 •     Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,
 •     Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,
 •    Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
 •     Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,
 •    Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,
 •     Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,
 •     Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

DİĞER İLANLARDA DA ŞARTLAR AYNI OLACAK

Bekçi alımı başvuru şartları yukarıdaki gibi olacak. Yayımlanacak yeni ilanlarda, alım yapılacak diğer şehirlerde de şartlar yukarıdaki gibi olacak. 

DİĞER İLLERE ALIM NE ZAMAN?

İstanbul 'un yanı sıra diğer şehirlere de alım bekleniyor. Başta Ankara olmak üzere yaıplacak bekçi alımı için çalışmaların sürdüğü, pandemi nedeniyle ilanların yıl sonuna ya da 2021 'e kalabileceği öğrenildi. 

POLİS OLABİLECEKLER

İzmir Emniyet Müdürü, daha önce yaptığı açıklamada, 3 yıl bekçi olarak çalışan ve gerekli şartları taşıyıp bekçilikte başarılı olanların polisliğe geçirilebileceğini söyledi. 

BEKÇİLİK BAŞVURUSU

Bekçilik başvurusu https://www.turkiye.gov.tr/pa-polis-akademisi-baskanligi-aday-islemleri-sistemi-4662?goURL sayfası üzerinden alınıyor. Başvurusunu yapan adaylar , 250 lira olan başvuru ücretini, 19.09.2020 saat 09:00’dan 02.10.2020 saat 17:00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesaba yatıracak.

DİĞER İLLERE BEKÇİ ALIMI İLANLARI GELDİĞİNDE BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 26.09.2020 21:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yakup 2020-09-26 17:00:10

torpilin varsa güvenlik soruşturmasından gecersin

Avatar
Yusuf 2020-09-26 17:13:11

Bitirdi bizi bu askerlik yeter be okuyan bekçi olamıyor yazıklar olsun

Avatar
VURAL 2020-09-26 17:17:58

Allah askina yaş sinirini yukseltin artik

Avatar
Gizem 2020-09-26 17:24:07

Yas sartini kaldirsalara cok iyi olur.

Avatar
İsimyok 2020-09-26 18:09:14

Kardeşim torpil varsa direk oluyorsun bizim burda serseri takılan tipler bekçi olmuş yolda görsen adam yerine koymassın işte bunlar hep torpilin gücü fetö devri bitti particilik devri başladı yarın hükümet başka partiye geçtiğinde hükümetin torpillileri hep tasfiye olacak aha buraya yazıyorum bu devir böyle sürdükce Türkiye Burak 2023 ü 3023 de bile hala gelişmekte olan ülkeler kategorisinde kalır.

Avatar
İbrahim 2020-09-26 18:21:40

Bu ortaokul ve ilkokul mezunu olup memur olmak isteyenlere sesleniyorum kardeşim ben 2 üniversite mezunuyum ve aciktayim memur olmak kimin hakki sen bu zamana kadar ne yaptın memur olmayı düşünüyorsanız bari bazi şeylerin elinden tutsaydiniz

Avatar
Gökhan 2020-09-26 18:22:10

Askerlik şartı değişmeli

Avatar
Osman 2020-09-26 16:53:01

Siirt iline de alımların olmasını istiyoruz.