Zabıta, Nikah Memuru ve Düz Memur Alımı Başvuru Formu Yayımlandı-Başvurular Başladı

Zabıta, nikah memuru, düz memur Veznedar kadrolarına düşük KPSS ile memur alımı yapılıyor. İlana başvurular bugün başladı.

Zabıta, Nikah Memuru ve Düz Memur Alımı Başvuru Formu Yayımlandı-Başvurular Başladı

Zabıta, nikah memuru, düz memur Veznedar kadrolarına düşük KPSS ile memur alımı yapılıyor. İlana başvurular bugün başladı.

04 Şubat 2019 Pazartesi 08:39
Zabıta, Nikah Memuru ve Düz Memur Alımı Başvuru Formu Yayımlandı-Başvurular Başladı

Derik Belediyesi memur alımı başvurusu başladı.

Mardin 'e bağlı Derik İlçesinin Belediye Başkanlığı, geçtiğimiz Ocak ayında yayımladığı ilanında , farklı kadrolara 55 KPSS ile memur alımı yapılacağına yer verildi. Kadrolu olarak yapılan alım için başvuru formu yayımlandı ve Derik Belediyesine  başvurular başladı.

ALIM YAPILAN KADROLAR

Derik Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre nikah memuru, zabıta memuru, Muhasebe memuru, Veznedar ve düz memur kadrolarında alım yapılacağına yer verildi. Alım yapılan kadrolara göre sayı dağılımı, KPSS ile mezuniyet şartı şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıyor olması gerekmektedir.

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • Zabıta Memuru Kadrosu için; erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular 8 Şubat 2019 tarihine kadar aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacak. Zabıta kadrosu için şahsen başvurular alınırken diğer kadrolar iin posta ile de başvurular alınmaktadır.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği
 • KPSS Sonuç Belgesi
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • 2 Fotoğraf
 • Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe,
 • Başvuru formu

BAŞVURU FORMU YAYINLANDI

Derik Belediyesi, memur kadrolarına yapılan alım için başvuru formunu yayınladı. Başvuru formunu indirmek için tıklayın

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA, YENİ MEMUR ALIM İLANLARI YAYIMLANDIĞI ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
murat kaya 2019-02-04 13:48:33

bu li̇se mezunlari nolacak peki̇