Tekirdağ Belediyesi 60 KPSS ile 50 İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve 60 KPSS puan şartı ile 50 itfaiye eri alımı yapılacağına yer verildi.

Tekirdağ Belediyesi 60 KPSS ile 50 İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve 60 KPSS puan şartı ile 50 itfaiye eri alımı yapılacağına yer verildi.

17 Haziran 2020 Çarşamba 20:54
Tekirdağ Belediyesi 60 KPSS ile 50 İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS 60 puanı ile 50 itfaiye eri alımı yapılacağına yer verildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak itfaiye eri alımında başvuru bilgileri kamubulteni.com 'da.

BAŞVURU GNEEL ŞARTLARI

Erkek adaylar arasından yapılacak 50 itfaiye eri alımında başvuru genel şartları şu şekilde:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.

- Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

- İlan edilen itfaiye eri kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla en az 1.67 metre olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

- Başvuru yapan adayların, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

MEZUNİYET ŞARTI

BAŞVURU

İlana başvurular 17 Temmuz günü başlayack. Başvurular belediyeye şahsen yapılacaktır. Başvuru formu yayımlandığında kambulteni.com olarak takipçilerimizle paylaşacağız. Bildirimle haberdar olmak için kamubulteni.com mobil uygulamasını indirin.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
iyg 2020-06-20 12:02:04

şehir şehir ilana çıkılacağına merkezi alımla tek bi alım üzerinden mülakatsız olsa daha iyi