Samsun Belediyesine 4-5 Bin TL Maaşla 138 Memur Alımı Yapılacak-KPSS Puanı ile

Samsun Belediye Başkanlığı bünyesine 138 memur alımı yapılacağı açıklandı. Geçtiğimiz ay yayımlanan , ancak koronavirüs nedeniyle ertelenen ilan yeniden yayımlandı ve yeni başvuru tarihleri duyuruldu.

Samsun Belediyesine 4-5 Bin TL Maaşla 138 Memur Alımı Yapılacak-KPSS Puanı ile

Samsun Belediye Başkanlığı bünyesine 138 memur alımı yapılacağı açıklandı. Geçtiğimiz ay yayımlanan , ancak koronavirüs nedeniyle ertelenen ilan yeniden yayımlandı ve yeni başvuru tarihleri duyuruldu.

16 Mayıs 2020 Cumartesi 21:07
Samsun Belediyesine 4-5 Bin TL Maaşla 138 Memur Alımı Yapılacak-KPSS Puanı ile

Samsun Büyükşehir Belediyesine memur alınacak.

Geçtiğimiz ay Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı bir ilan yayımlanmıştı. Ancak korona nedeniyle bu ilan ertelenmişti. Ertelenen ilan yeniden yayımlandı ve yeni başvuru tarihlerine yer verildi.

Yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak memur alımında başvuru tarihleri , alım yapılacak kadrolar ve başvuru bilgileri şu şekilde:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a)    Türk vatandaşı olmak,
b)    Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c)    Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
d)    Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e)      Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli
bulunmamak,
f)    İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
g)    Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

a)    İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
b)    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. 
c)    Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve bilgisayar işletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek,

İlan hakkında bilgi alış verişi için  TIKLA KATIL

ALIM YAPILAN KADROLAR , KPSS VE MEZUNİYET ŞARTI

BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

Daha önce yayımlanan ancak korona nedeniyle ertelenen ilana başvurular 1-12 Haziran 2020 tarihleri arasında alınacak. Başvurular internet üzerinden, belediyeye şahsen ya da posta yolu ile yapılacak. Başvuru formu yayımlandığında , başvuru ekranı açıldığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.