Pendik Belediyesi En Az Ortaöğretim Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Pendik Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından zabıta memuru alınacağı duyuruldu. İlanın başvuru bilgileri ve başvuru tarihi yazımızda.

Pendik Belediyesi En Az Ortaöğretim Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Pendik Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından zabıta memuru alınacağı duyuruldu. İlanın başvuru bilgileri ve başvuru tarihi yazımızda.

02 Şubat 2021 Salı 08:43
Pendik Belediyesi En Az Ortaöğretim Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Pendik Belediyesi en az lise mezunu zabıta memuru alacak.

Pendik Bleeidye Başkanlığı biri lan yayımladı. Yayımlanan ilanda ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Toplamda 20 zabıta alımı için yayımlanan duyuruya baktığımızda 10 ortaöğretim, 5 ön lisans ve 5 lisans mezunu zabıta alımı yapılacağı görüldü. 

"Pendik Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır." ifadeleri ile yayımlanan kamu ilanının detayarı şu şekilde:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Pendik Belediyesi memur alımı başvuru şartları şu şekilde:

a)    Türk vatandaşı olmak,

b)    Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c)    Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d)    Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e)    Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f)    İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

ÖZEL ŞARTLAR NELERDİR?

İlana başvuracaklarda aranan özel şartlar ise şu şekilde:

a)    İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lise mezunları için 2020-KPSS P94; önlisans mezunları için 2020-KPSS P93 ve lisans mezunları için 2020 KPSS P3puan türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b)    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c)    657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d)    Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e)    13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İlana başvurular 08.03.2021-12.03.2021 tarihleri arasında belediyeye şahsen yaplacak. İlan metni için TIKLAYINBaşvuru formu yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muhammet 2021-02-02 10:26:24

Pendik gibi tırıvırıdan bir ilçeye 70 puan fazla değil mi

Avatar
Mustafa 2021-02-02 11:24:37

Yabirakin bunlari milletin umutlariyla oynuyo serefsizler tanidigin varsa girersin kpss veya diploma falan bos is ugrasmayin bunlar o.çocuklari..

Avatar
Mustafa 2021-02-02 11:32:12

Zabitalık dünyanın en saçma ve gereksiz mesleği 3500 maaş ve ilk öğretim mezunu alsalar daha iyi

Avatar
2021-02-02 11:36:57

Pendik gibi bi ilçe için hem 70 puan hemde ehliyet şartı fazla değil mi

Avatar
Aa 2021-02-03 02:19:11

Daha bi kaç saat önce bi arkadaşım abisi torpil ile belediyeye girdi bizde burda bakalım her ilan geldiğinde biz uygunmuyuz diye kendimizi yiyip bitirelim bu ilanlara ....