İpekyolu Belediyesi 60 KPSS ile 30 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

30 zabıta alımı için İpekyolu Belediyesi'nden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere memur alınacağına yer verildi.

İpekyolu Belediyesi 60 KPSS ile 30 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

30 zabıta alımı için İpekyolu Belediyesi'nden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere memur alınacağına yer verildi.

19 Şubat 2021 Cuma 14:15
İpekyolu Belediyesi 60 KPSS ile 30 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

İpekyolu Belediye Başkanlığı zabıta memuru alacak.

İpekyolu Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve zabıta memuru kadrosuna 30 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. 60 KPSS puanı ile yapılacak zabıta memuru alımında başvurular 22 Mart 2021 günü başlayacak.

"İpekyolu Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır. " başlığı ile yayımlanan ilanda  başvuru bilgilerine şu şekilde yer verildi:

BAŞVURU ŞARTLARI

a)      Türk vatandaşı olmak,
b)      Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c)      Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
d)      Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e)      Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
f)        İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, 

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

a)      İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lisans mezunları için 2020KPSSP3puan türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b)      Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c)      657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d)      Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e)      Tabloda 1 nolu sıra numarası ile belirtilen zabıta memuru kadroları için, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU

İlana başvurular şahsen 22 ile 26 Mart tarihleri arasında alınacak. 

Başvuru formu yayınlandığında haberdar  olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

İlan metni için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 19.02.2021 14:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.