İBB'ye Kadın Erkek 250 İtfaiye Eri Alımı Yapılacak-En Az Lise 2020

Kadın ve erkek adaylar arasından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesine itfaiye eri alımı yapılacak. En az lise mezunları arasından 60 KPSS puanına göre yapılacak itfaiye eri alımında başvuru bilgileri ve detayları yazımızda.

İBB'ye Kadın Erkek 250 İtfaiye Eri Alımı Yapılacak-En Az Lise 2020

Kadın ve erkek adaylar arasından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesine itfaiye eri alımı yapılacak. En az lise mezunları arasından 60 KPSS puanına göre yapılacak itfaiye eri alımında başvuru bilgileri ve detayları yazımızda.

14 Kasım 2020 Cumartesi 08:22
İBB'ye Kadın Erkek 250 İtfaiye Eri Alımı Yapılacak-En Az Lise 2020

İBB itfaiye eri alacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda itfaiye eri kadrosunda istihdam etmek üzere 250 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak itfaiye eri alımında başvuru genel ve özel şartlarına, kamubulteni.com olarak bu yazımızda yer verdik. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre  itfaiye eri alımı başvuru genel şartları şu şekilde:

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. 
 • İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.
 • Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları. (25/1/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).
 • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
 • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

ÖZEL ŞARTLAR VE MEZUNİYETE GÖRE KADRO DAĞILIMI

İBB tarafından yayımlanan duyurunun detayları şu şekilde:

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU

İlana başvurular 27 Aralık 2020 günü başlayacak ve 3 Ocak 2021 gününe kadar alınacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar için yayımlanan açıklama şu şekilde:

Sınava girmek isteyen adaylar, 27/12/2020 – 3/1/2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak BAŞVURU FORMUNU imzalamak üzere indireceklerdir.

 • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Mezuniyet belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi  (1 adet)
 • 2020 KPSS sonuç belgesinin internet çıktısı (1 adet)
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • Sürücü belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi  (1 adet)
 • Biyometrik fotoğraf (başvuru formuna yapıştırılacak) (1 adet)

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle adaylardan istenilen bilgi ve belgeler kurum tarafından e-Devlet Kapısı üzerinden temin edilecektir. 

Boy ve kilo ölçümü esnasında BAŞVURU FORMU dışında fiziki olarak herhangi bir evrak teslim edilmeyecektir.

Adaylar 27/12/2020 – 3/1/2021 tarihleri arasında, https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 6/1/2021 – 15/1/2021 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru ekranı açıldığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 14.11.2020 09:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ÖZCAN ÖZGEN 2020-11-14 23:16:43

BİNLERCE İTFAİYE BÖLÜMÜ MEZUNU YILLARDIR ATAMA BEKLERKENİTFAİYE ERİ KADROSUNA ALAKASI OLMAYAN BÖLÜMLERDEN ALIM YAPMAK BU BÖLÜMLERDE YILLARCA EĞİTİM ALMIŞ,STAJ YAPMIŞ, LİYAKAT SAHİBİ OLMUŞ BU İNSANLARA BÜYÜK BİR HAKSIZLIKTIR. HANİ KAMUYA PERSONEL ALIMLARINDA LİYAKATA ÖNEM VERİLECEKTİ.NEREDE LİYAKAT.

Avatar
Ne mutlu Türk'üm diyene ! 2020-11-14 09:14:02

Basvuru formu belirtilen tarihte e-devlet üzerinden nasıl görüntülenecek ?
Birde görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı belgesinin nereden alınacağı vb. konusundan bılgısı olan varsa yazabilir mi ?

Avatar
Cevap 2020-11-14 10:26:41

Başvuru tarihinde ibb sitesinde beyan belgesi, e-devlet üzerinden yapılacak başvuru linki illa ki mevcut olacaktır.

Misafir Avatar
CEVAP LUTFEN 2020-11-14 16:18:23 @Cevap

Birde görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı belgesi nasıl oluyor bilginiz var mı ?

Beğenmedim! (0)
Avatar
ÖÖZZZ 2020-11-14 12:01:10

merhablar başvuru şartları olarak en az c ehliyet diyor fakat açıklama kısmında en az b ehliyet yazmışlar c ehliyet zorunluluğu belirtilmemiş sizce zorunluluk durumunu nerden öğrenebiliriz

Avatar
LİYAKAT NERDE 2020-11-14 13:49:43

Bu ilan itfaiyecilik bölümü bitiren herkese hakarettir NOKTA

Avatar
yossss 2020-11-14 23:05:28

2019 kpss puanı geçerli olurmu ?

Avatar
NE MUTLU TURK'UM DIYENE 2020-11-15 15:33:15

Birde görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı belgesi nasıl oluyor bilginiz var mı ?
- AİLE SAĞLIK OCAĞINDAN ALINABILIYOR MU ?

Avatar
Eren 2020-11-15 17:06:11

Neden ortaöğretim sivil savunma ve itfaiyecilik bolumu mezununa kadro yok