İBB KPSS'siz 4 Bin TL Maaşla 420 Personel Alımına Yoğun Başvuru-İşte Başvuru Linki

İBB tarafından yayımlanan ilana başvurular internet üzerinden bugün başladı. En az lise mezunu adaylar arasından yapılan kamu personeli alımında adaylardan KPSS şartı istenmemektedir. Başvuru ekranı, başvuru detayları ve şartları haberimizde.

İBB KPSS'siz 4 Bin TL Maaşla 420 Personel Alımına Yoğun Başvuru-İşte Başvuru Linki

İBB tarafından yayımlanan ilana başvurular internet üzerinden bugün başladı. En az lise mezunu adaylar arasından yapılan kamu personeli alımında adaylardan KPSS şartı istenmemektedir. Başvuru ekranı, başvuru detayları ve şartları haberimizde.

13 Aralık 2019 Cuma 20:14
İBB KPSS'siz 4 Bin TL Maaşla 420 Personel Alımına Yoğun Başvuru-İşte Başvuru Linki

İBB 420 personel alımı başvurusu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere 420 personel alımı yapıyor. KPSS şartı olmadan yapılan personel alımına şimdiden yoğun şekilde ilgi gösterildi. 

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

İBB kamu personeli alımı için başvurular bugün başladı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada başvuruların 17 Aralık 2019 tarihine kadar devam edeceğine yer verildi. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

- İlan edilen pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları (20/12/1989 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar),

- Avukat pozisyonuna başvuran adaylarda, “Avukatlık Ruhsatı Sahibi Olmak” şartı aranacaktır

- Eğitmen pozisyonu için “Atamaya Esas Alan”, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”na göre işlem yapılacaktır

- Eğitmen (Kürt Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak) pozisyonu için Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu iş birliği ile açılan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı / Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını başarı ile tamamlama şartı aranacaktır

- İlan edilen pozisyonlar için, aranan öğrenimin yurtdışında bitirilmesi halinde; ortaöğretim kurumları için Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğretim için Yükseköğretim Kurulunca verilen denklik belgelerine göre işlem yapılacaktır

- Yabancı Dil şartı aranan pozisyonlarda, 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin 6. fıkrası gereğince Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından hazırlanan Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerliklerini Belirleme Yönergesi’ne göre işlem yapılacak, sınavların geçerlilik sürelerinde ise kendi mevzuatları dikkate alınacaktır.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE MEZUNİYET ŞARTI

İBB 420 personel alımında mezuniyet şartı , alım yapılan kadrolar ve özel şartlar şu şekilde;

BAŞVURU ESNASINDA İSTENEN EVRAKLAR

Başvurular  e Devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvuru sırasında başvuru formuna aşağıdaki evraklar eklenecektir.

- Nüfus cüzdanı aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- Mezuniyet belgesinin (mezuniyet notu yazmıyorsa ayrıca not döküm belgesi) aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- (Yabancı dil şartı olan pozisyonlar için) YDS sonuç belgesinin internet çıktısı (1 adet)

- YDS yoksa eşdeğer sınav sonuç belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- Biyometrik fotoğraf (bir tanesi başvuru formuna yapıştırılacak) (2 adet)

BAŞVURU EKRANI

İlana başvurular aşağıdaki linkten alınmaktadır.

https://www.turkiye.gov.tr/ibb-is-basvurusu

Yukarıdaki linke tıklayın ve kimlik doğrulama yaptıktan sonra sağ üstte bulunan Yeni Başvuru linkine tıklayın müracaatınızı yapın.

YOĞUN BAŞVURU

İBB personel alımına kısa sürede çok sayıda kişi başvuru yaptı. Siz de aşağıdaki yorum kısmından başvuru yaptığınız ya da yapacağınız kadroyu yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişi yapabilirsiniz. 

BAŞVURU SONUÇLARINDAN VE TÜM MEMUR ALIMLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gülçin 2019-12-14 02:24:50

başvuranlar kaç puanla başvurduğunu yazabilir mi arkadaşlar