MSB PERTEM'den Yedek Subaylıktan Subaylığa Geçiş Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında yedek subaylıktan subaylığa geçiş için başvuru yapanlara yer verildi.

MSB PERTEM'den Yedek Subaylıktan Subaylığa Geçiş Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında yedek subaylıktan subaylığa geçiş için başvuru yapanlara yer verildi.

28 Mart 2019 Perşembe 15:04
MSB PERTEM'den Yedek Subaylıktan Subaylığa Geçiş Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı PERTEM' den yedek subay duyurusu.

MSB Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda , kara ve deniz kuvvetleri bünyesinde yedek subay olarak görev yaparken subaylığa geçmek isteyen ve şartları taşıyan adaylara yer verildi.

Söz konusu açıklama şu şekilde;

1.    Yedek Subaylardan Muvazzaf Subay temini kapsamında ön başvurular K.K.K.lığı ve Dz.K.K.lığı tarafından ilgili yasal mevzuat ve yayınlanan emirler gereğince değerlendirilerek "sınavlara katılması uygun görülen adaylara ait bilgiler" MSB.lığına bildirilmiştir. 

2.    Seçim aşamalarına katılması uygun görülen adayların adaylık durumları özel duyuruda bulunmaktadır. Seçim aşamaları duyuruda belirtilen adaylık durumuna göre yapılacaktır. 

3.    T.C. Kimlik Numarası ile giriş yapamayan veya adaylık bilgisi bulunmayan adaylar ön başvurusu uygun görülmemiş veya ön başvuru yapmamış adaylardır. Söz konusu adaylar seçim aşamalarına katılamayacaktır.

4.    Yaş üst sınırları; 2018'de başvuran lisans mezunları için 01.01.1991 ve sonrası, yüksek lisans mezunları için 01.01.1986 ve sonrası doğumlular; 2019'da başvuran lisans mezunları için 01.01.1992 ve sonrası, yüksek lisans mezunları için 01.01.1987 ve sonrası doğumlulardır. Yaş şartları düzeltilmemiş nüfus kaydına göre kayıt-kabul aşamasında kontrol edilecektir. Yaş şartlarını karşılamayan adayların özel duyuruda adaylık durumu belirtilse dahi kayıt-kabul aşamasında adaylıkları sonlandırılacaktır.  

5.    Seçim aşamaları 02-03-04 Nisan 2019 tarihlerinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (Mamak-Ankara), Deniz Piyade Sınıfı adaylar için yüzme testi 04 Nisan 2019 tarihinde Kara Harp Okulu Komutanlığında yapılacaktır. Seçim aşamalarına katılacak adaylar 02 Nisan 2019 tarihinde en geç saat 08.00'da sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.

6.    Seçim aşamalarında;
    a.    Yazılı sınav (Her iki Kuvvet K.lığında da aday olanlar ayrı iki yazılı sınava katılacaktır.)
    b.    Kayıt-Kabul,
    c.    Fiziki Değerlendirme (boy-kilo ölçümü ve değerlendirmesi),
    ç.    Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),
        (1)    K.K.K.lığı ve Dz.K.K.lığı Deniz Sınıfı adayları için 1.500 metre düz koşu, şınav ve mekik.
        (2)    Dz.K.K.lığı Deniz Piyade Sınıfı adayları için 1.500 metre düz koşu, şınav ve mekik, barfiks, 150 metre suüstü yüzmesi ve sualtı yüzmesi.
    d.    Mülakat (öncesinde kişilik değerlendirme testi),
sınav/işlemleri yapılacaktır. (Deniz Piyade Sınıfı adayların havuzda yapılacak FYT'leri mülakat sonrasında yapılacaktır.) 
 

7.    Adaylar sınavlara sivil kıyafet ile katılabileceklerdir. Adaylar yanlarında; 
    a.    Spor malzemesi,
    b.    Askeri kimlik ve nüfus cüzdanı,
    c.    Spor (koşu-şınav-mekik-barfiks-yüzme) yapabileceğine dair tek hekimden (aile hekimi/birlik/kıt'a tabibi) alınmış rapor (raporu olmayanlar sınavlara alınmaz),
    ç.    Varsa sağlık kurulu raporu, (Rapor almamış adaylara raporlarını ulaştırmaları için 19 Nisan 2019 tarihine kadar süre verilecektir.) 
    d.    3 nüsha doldurulmuş Güvenlik Soruşturması Formu (boş form ve doldurma talimatı personeltemin.msb.gov.tr sayfasındadır) getireceklerdir.

8.    Adayların kayıt-kabul aşamasında kullanılmak üzere mutlaka e-devlet şifreleri olmalıdır.

SINAVLARDA BAŞARILAR DİLERİZ.

ÖZEL DUYURUNUZU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kamubulteni.com  |  Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.