MSÜ Lise Mezunu Subay Astsubay Alımı Tarihi ve Şartları

Milli Savunma Üniversitesi 2020 yılında binlerce subay ve astsubay öğrenci alımı yapacak. Lise mezunu adaylar arasından yapılacak alım için geri sayım devam ederken yapılan açıklamada, adayların sınav hazırlıklarını hızlandırması uyarısı yapıldı. İşte şartlar ve tarih.

MSÜ Lise Mezunu Subay Astsubay Alımı Tarihi ve Şartları

Milli Savunma Üniversitesi 2020 yılında binlerce subay ve astsubay öğrenci alımı yapacak. Lise mezunu adaylar arasından yapılacak alım için geri sayım devam ederken yapılan açıklamada, adayların sınav hazırlıklarını hızlandırması uyarısı yapıldı. İşte şartlar ve tarih.

18 Kasım 2019 Pazartesi 08:03
MSÜ Lise Mezunu Subay Astsubay Alımı Tarihi ve Şartları

Yeni dönem lise mezunu subay astsubay alımı şartları.

Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılında MSÜ Harp Okullarına ve Astsubay MYO 'lara binlerce subay ve astsubay alımı yapacak. Yazılı sınav ile yapılacak askeri öğrenci alımında başvuru için son bilgiler kamubulteni.com 'da.

SINAV NİSAN 'DA

Milli Savunma Üniversitesi 'ne askeri öğrenci alımı için yazılı sınavın başvuruları Ocak 2020 'de alınacak ve başvurular sonrası giriş sınavı Nisan ayında yapılacak. 

SUBAY ASTSUBAY ALINACAK

MSÜ yazılı sınavına girecek adaylar , YKS 'ye de girecek ve sonraki spor sözlü mülakat aşamalarını geçtikten sonra Harp Okulları ile Astsubay MYO 'larda eğitime alınacak. Subay olmaya hak kazanan adaylar 4 , astsubay olmaya hak kazananlar ise 2 yıl eğitim alacak.

KADIN ERKEK ADAYLAR BU SAYFADA

Kadın-erkek diğer subay astsubay adayları ile bilgi alış verişi için >  TIKLA KATIL

BAŞVURU ŞARTLARI

MSÜ sınavı için başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki şartlar aranacak.

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Harp Okullarına (HO) bayan ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.

- Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 yaşında olmak (01 Ocak 2000 ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 yaşında olmak. (01 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu) Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır. Bayan öğrenciler, sadece Harp Okullarına (HO) alınacağından bayan öğrencilerin, en fazla 20 yaşında olmaları (2000 ve sonrası doğumlu) gerekmektedir.

- Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2019 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2018 ve 2019 yılında mezun olmak (daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar),

- 2017 yılı ve öncesi bir ortaöğretim kurumundan mezun olanların başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir (MEB e-Okulda birden fazla ortaöğretim bilgisi olup bunlardan herhangi biri 2017 ve öncesi mezun durumda olanlar dâhil)

- Kendisinin, annesinin, babasının, kardeşlerinin ve velisinin;

a) Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak,

b) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,

c) Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş ve askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak fiil ve hareketlerde bulunmamış olmak,

ç) Toplumca tasvip edilmeyen ve uygun görülmeyen kazanç yollarında çalışmamış ve halen çalışmamakta olmak,

d) Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabii mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç olmak üzere kaçakçılık, resmî ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birinden mahkûmiyeti bulunmamak,

e) Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunmamak,

BAŞVURU BAŞLADIĞINDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 18.11.2019 08:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.