Anadolu Üniversitesi'nden AÖF Sınav Uyarısı (Sınav Giriş Belgesi Ekranı)

AÖF sınavları öncesi son dakika uyarıları geldi. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan son dakika açıklaması ve sınav giriş belgesi sorgulama ekranı haberimizde.

Anadolu Üniversitesi'nden AÖF Sınav Uyarısı (Sınav Giriş Belgesi Ekranı)

AÖF sınavları öncesi son dakika uyarıları geldi. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan son dakika açıklaması ve sınav giriş belgesi sorgulama ekranı haberimizde.

05 Nisan 2019 Cuma 13:49
Anadolu Üniversitesi'nden AÖF Sınav Uyarısı (Sınav Giriş Belgesi Ekranı)

Anadolu Üniversitesi tarafından vize sınavları öncesi önemli uyarı.

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan son dakika açıklamasında,  13-14 Nisan 2019 günlerinde düzenlenecek Bahar dönemi vize sınavlarına girecek Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine önemli uyarılar yapıldı.

Anadolu Üniversitesi 'nin resmi internet sayfası olan anadolu.edu.tr/acikogretim/ adresinden yayımlanan duyuruda , sınava girecek öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlara yer verildi. 

Yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Sorunsuz bir sınav geçirmeniz için sizlere önemli birkaç hatırlatmamız olacak. Lütfen aşağıda yer alan kuralları dikkate alınız. 

  1. Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
  2. Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmî belge bu amaçla kullanılabilir.) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
  3. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
  4. Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
  5. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
  6. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
  7. Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
  8. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
  9. Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
  10. Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

SINAV GİRİŞ BELGESİ

Anadolu Üniversitesi, 13-14 Nisan tarihlerinde yapılacak sınavların giriş yerlerini açıkladı. Sınav giriş belgesi aşağıdaki bağlantı adresi üzerinden temin edilmektedir. 

Giriş belgenizi almak için TIKLAYIN

AÖF SONRASI BİLGİ ALIŞ VERİŞİ, SINAV SORULARI VE SINAV SONUÇLARI KAMUBULTENİ.COM 'DA OLACAK. BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.