Bakan Gül'den İnfaz Koruma Memurlarını Sevindiren Açıklama

İnfaz ve koruma memurlarının yeni üniformalarının tanıtımı için Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün İncek Eğitim Merkezi 'nde düzenlenen programa katılan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, burada önemli açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül 'den infaz koruma memurlarını sevindiren son dakika açıklaması geldi.

Bakan Gül'den İnfaz Koruma Memurlarını Sevindiren Açıklama

İnfaz ve koruma memurlarının yeni üniformalarının tanıtımı için Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün İncek Eğitim Merkezi 'nde düzenlenen programa katılan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, burada önemli açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül 'den infaz koruma memurlarını sevindiren son dakika açıklaması geldi.

06 Ocak 2020 Pazartesi 13:52
Bakan Gül'den İnfaz Koruma Memurlarını Sevindiren Açıklama

Bakan Gül 'den CTE personeli açıklaması.

 Adalet hizmetlerinde temel vazifenin insana dokunmak, insanı kazanmak, hakkaniyeti gözetmek ve adaleti sağlamak olduğunu söyleyerek açıklamasına başlayan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hükümet olarak gerçekleştirdikleri zihniyet dönüşümünün temelinde de insan odaklı, insan hakları merkezli yönetim anlayışı bulunduğunu ifade etti. 

Bakan Gül, "Şeyh Edebali'nin 'İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın' öğüdü tam da bu gerçeğe ışık tutmaktadır. Sadece insan hak ve onurunu gözeterek, koruyup geliştirerek hukuk devleti ilkesini tam anlamıyla sağlamış oluruz. Hukuk devleti, belli bir grubun, imtiyazlı bir sınıfın kendini rahat ve güvende hissettiği değil, ülkedeki bütün vatandaşların kendisini güvende, adaletten ve hukuktan emin hissettiği devlettir. Tüm yaklaşımlarımız bu paradigmada olmak zorundadır. Bu konudaki mevzuattan, uygulamadan, eğitimden kaynaklı hangi eksiklik varsa buna kafa yorarak çözmeliyiz." dedi.

İnsanca muameleye dikkati çeken Bakan Gül, "Mahkumların, halen toplumun bir parçası olduğunu ve insan onuruna uygun şekilde muamele görmeleri gerektiğini asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Ceza infaz kurumlarımız, haklarında mahkumiyet kararı verilen kişilerin cezalarını çektirmekten, özgürlüklerinden mahrum bırakılmalarından ibaret bir yer değildir. Ceza infaz kurumlarımız, aynı zamanda toplum güvenliğinin de teminat altına alındığı ve suçun önlenmesine yönelik profesyonel yaklaşım ve uygulamaların gerçekleştirilmekte olduğu kurumlardır. Ceza infaz kurumunda çalışan tüm personel; çok özel, yetkin, her şeyden önemlisi en yüksek insani vasıflar ve karaktere sahip bir kadrodur. Bu kadro adaletin, insan hak ve hürriyetlerinin teminatıdır." dedi. 

İKM 'LERİN ÖZLÜK HAKLARI

Cezaevlerinde çalışan infaz koruma memurlarının yoğun ve zor bir görev yaptığını söyleyen Bakan Gül, İKM 'lere maddi ve manevi desteklerin devam edeceğini söyledi. 

İKM 'lere yıpranma payına deinen Bakan Gül, "Bunun yanında emekli olduktan sonra silah taşıyabilme talebi de yerine getirildi. İlerleyen dönemde haklı beklentilerin bir kısmının daha çözüldüğünü hep birlikte göreceğiz. Ceza infaz kurumlarında çalışan, denetimli serbestlik müdürlerimiz, cezaevi müdürlerimiz, idarecilerimiz, tabip ve diş hekimlerimizin özlük hakları da bizim çalışma başlıklarımız arasında. İlgili Bakanlıklarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hususta Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ve talimatlarıyla kalan haklı taleplerin de karşılanacağına inanıyoruz." dedi. 

Peki sizce İKM 'lerin özlük haklarında ve maaşlarında nasıl bir iyileştirme yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından taleplerinizi yazabilirsiniz.

YENİ ÜNİFORMA

İKM 'lerin giydiği üniformadan şikayetçi olduğunu , bu nedenle yeni üniformaların yapıldığını söyleyen Bakan Gül, yeni üniforma ve botların Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumunca üretileceğini  söyleyerek, "Cezaevlerinde 50 bine yakın hükümlü ve tutuklu meslek sahibi olmaktadır. Çünkü amaç dışarı çıktıktan sonra bu kişilerin topluma entegre olmasıdır. Meslek bilenlerin mesleğini icra etmesi, bilmeyenlerin meslek öğrenmesi ceza infaz politikamızın önemli bir parçasıdır." dedi.

2020 İKM ALIMI

2020 yılı infaz koruma memuru alımında son bilgi için TIKLAYIN

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İkm 2020-01-29 14:00:57

Sözleşmeli infaz koruma memuruyum.Kesinlikle kadro şart, hak ve onurun adil şekilde hak sahibi bizlere teslim edilmesini istiyoruz. Meslegine aşık, verilen görevi anında yerine getiren tek memurlar olarak bunu
hakettiğimize inanıyorum.

Avatar
erkan 2020-01-09 11:40:35

herseyden önce kadro verilmeli

Avatar
izmit 2020-03-10 14:36:56

İnfaz ve Koruma Memurlarına yeşil pasaport hakkı verilmesini istiyoruz.

Avatar
Turgut sinan 2020-02-02 23:54:06

SAYIN BAKANIMIZDAN ÇALIŞMAKTA OLAN İKM YIPRANMANIN GERIYE DÖNÜK OLMASINI VE EMEKLİ OLURKEN HAK EDİLEN DERECEDEN EMEKLİ OLMAMIZI ÖZLÜK HAKLARIMIZIN EKSİKLERİN TAMAMLANMASI YÖNÜNDE DÜZENLEMELER YAPARLARSA YIPRANMIŞ OLAN MEMURLARIN EMEKLİLİĞİNİ SAĞLARLARSA MEMUN OLURUZ DUYARLI OLMALIRINDAN YAPILAN YENİLİKLERDEN MEMUNUZ

Avatar
ferhat 2020-01-06 16:11:23

kadro verilecekmi 2013 ten beri

Avatar
yy 2020-01-08 17:51:20

ikm hariç mi yine :)

Avatar
Faruk 2020-02-11 22:00:26

Özlük haklarımızın düzeltilmesi, toplumsal imajımızın değişmesi için uğraşlar verilmesi ve ekonomik olarak gereğinin yapılması

Avatar
Xx 2020-01-06 14:46:21

Ceza infaz ve güvenlik hizmetleri diye bi bölüm açıp ikm leri dışardan almayada devam edecekmi acaba bakan gül